بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی

فلورایدتراپی دندان کودکان اصفهان

خدمات دکتر هاجر سخاوتی, مطالب آموزشی دندانپزشکی کودکان

فلورایدتراپی دندان کودکان اصفهان

فلورایدتراپی دندان کودکان

آیا فلوراید تراپی برای کودکان بی خطر است؟

با توجه به ADA، فلوراید درمانی یک روش پیشگیرانه ضروری است که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان توصیه می شود. فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که در سطح زمین، غذا، آب و محصولات دندانپزشکی مانند خمیر دندان و دهان شویه ها یافت می شود. همچنین جنگنده حفره طبیعت است.

با این حال، علیرغم اثربخشی آن در پیشگیری از پوسیدگی، 13 درصد از والدین از درمان های فلوراید برای فرزندان خود امتناع می کنند. آنها در مورد ایمنی و اثربخشی فلوراید حل نشده اند. بله، ایمنی درمان های فلوراید یک نگرانی فزاینده در میان والدین است. اما قبل از اینکه فلوراید درمانی را نادیده بگیرید، در اینجا چیزی است که باید بدانید.

بهترین متخصصین دندانپزشکی کودکان در اصفهان را از اینجا بیابید.

فلوراید چه می کند؟

دندان های ما هر روز دو فرآیند را طی می کنند. کانی زدایی و کانی سازی مجدد. به دلیل عادات و شیوه های دندانپزشکی ما، دندان ها از مواد معدنی ضروری که برای حفظ استحکام آنها حیاتی هستند، محروم می شوند. فسفات و کلسیم به مینای دندان استحکام می بخشد. هنگامی که دمینرالیزاسیون رخ می دهد، مینای دندان را آشکار و ضعیف می کند.

خوشبختانه، مینای دندان در صورت تامین فلوراید می تواند این مواد معدنی را احیا کند (معدنی سازی مجدد). هنگامی که مسواک می زنید و دهان خود را با فلوراید شستشو می دهید، دندان ها می توانند این مواد معدنی را دوباره جذب کنند. همچنین، فلوراید از دندان ها محافظت می کند و آنها را به اندازه کافی سخت می کند تا در برابر حملات باکتریایی مقاومت کنند.

بیشتر بخوانید
روش های تجربی بر رفع درد دندان در کودکان

به همین دلیل است که فلوراید برای دندان ها و لثه ها مهم است.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی

چرا برای کودکان مهم است؟

کودکان بیشتر از بزرگسالان مستعد پوسیدگی هستند. گزارش شده است که از هر دو کودک، یک کودک حداقل یک بار در سال های کودکی خود دچار حفره های دندانی می شود. این بیشتر به دلیل بهداشت نامناسب دندان و علاقه آنها به غذاهای پر قند است.

دهان ما پر از باکتری های تولید کننده اسید است که از قند تغذیه می کنند. هر چه مصرف غذاهای شیرین بیشتر باشد، اسید بیشتری تولید می شود. اسید به مینای دندان حمله می کند و باعث ایجاد سوراخ های ریز روی دندان می شود. فلوراید نه تنها مینای دندان را تقویت می کند بلکه ph دهان را نیز خنثی می کند.

چه زمانی فلوراید برای کودکان توصیه می شود؟

آکادمی اطفال آمریکا درمان فلوراید را برای همه کودکان به محض بیرون آمدن اولین دندان توصیه می کند تا از پوسیدگی و عفونت های دندانی در آینده جلوگیری شود. در حالی که چندین فلوراید موضعی در دسترس است، لاک بهترین گزینه برای کودکان است.

دندانپزشکان به مقدار کم روی دندان ها لاک می زنند تا احتمال قورت دادن کودک را کاهش دهند. درمان فلوراید حداقل دو تا چهار بار در سال بسته به سطح خطر کودک شما توصیه می شود.

وارنیش چگونه اعمال می شود؟

دندانپزشک اطفال لاک را روی مینای دندان قرار می دهد و به سرعت سفت می شود. ممکن است متوجه زرد شدن یا تیره شدن دندان ها شوید. این طبیعی است و پس از مسواک زدن لاک، دندان‌های کودک شما به سایه طبیعی خود برمی‌گردند.

بیشتر بخوانید
کرم خوردگی دندان کودکان

لاک در هنگام زدن ضرری ندارد و طعم مطبوعی دارد.

دندانپزشک آن را برای چند ساعت (4 تا 12 ساعت) روی دندان ها می گذارد و سپس آن را شستشو می دهد. توصیه می شود برای مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن تا صبح روز بعد صبر کنید. همچنین کودک شما باید بلافاصله پس از استفاده از لاک فقط از مواد غذایی نرم و مایعات استفاده کند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی
آیا فلورایدتراپی بی خطر است؟

بله، برای کودکان بی خطر است. مصرف بیش از حد فلوراید تا زمانی که از ماده معدنی طبق برنامه استفاده شود نادر است. با این حال، مهم است که اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از بروز فلوئوروزیس انجام دهید. اینجا نکاتی وجود دارد:

برای کودکان زیر سه سال، از خمیردندان فلورایددار به اندازه برنج استفاده کنید. اگر کودک بین سه تا شش سال است از مقداری به اندازه نخود استفاده کنید.
هنگام مسواک زدن بر کودک خود نظارت کنید و او را تشویق کنید که خمیر دندان را تف کند.
به کودکتان دهانشویه فلوراید ندهید زیرا ممکن است آن را ببلعد.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان را از اینجا بیابید.

چه اقدامات پیشگیرانه دیگری می توانید انجام دهید؟

فلوراید درمانی یکی از بخش های این معما است. برای محافظت از دندان های کودک به اقدامات پیشگیرانه دیگری نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که آنها هر روز مسواک می زنند و نخ دندان می کشند، به خصوص بعد از غذا. هر شش ماه یکبار برای ارزیابی و تمیز کردن به کلینیک دندانپزشکی کودکان مراجعه کنید.

فلورایدتراپی یک اقدام پیشگیرانه ایمن و موثر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد فلوراید درمانی و اهمیت آن در سلامت دندان کودکتان، به دندانپزشکی کودکان دکتر هاجر سخاوتی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
چرا باید دندان شیری ترمیم و روکش شود در حالی که قرار است بیفتد؟
نوشتهٔ پیشین
عصب کشی دندان کودکان اصفهان
نوشتهٔ بعدی
روکش دندان شیری کودکان اصفهان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اصفهان، میدان آزادی، خیابان دانشگاه، نرسیده به خیابان توحید (بعد از بانک ملی) ساختمان فجر، طبقه دوم
09137106671
Call Now Buttonثبت نوبت و مشاوره ‎09137106671