رویش دندان دائمی پشت دندان شیری

رویش دندان دائمی پشت دندان شیری

مطالب آموزشی دندانپزشکی کودکان

رویش دندان دائمی پشت دندان شیری یا دندان کوسه ای نگرانی خیلی از والدین است که امروز به آن می پردازیم . معمولاً در سن 6 – 4 سالگی جوانه دندان دائمی در زیر دندان های شیری رویش پیدا می کند و با رویش دندان دائمی، دندان های شیری لق شده و می افتند، حالا اگر این جوانه در زیر دندان شیری نباشد باعث 2 ردیفی شدن دندان ها می شود .برای آشنایی بیشتر با علت رویش دندان دائمی پشت دندان شیری با دکتر هاجر سخاوتی متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان همراه باشید .

رویش دندان دائمی پشت دندان شیری

علت رشد دندان دائمی پشت دندان شیری

برای رشد دندان دائمی پشت دندان شیری حدس های زیادی می توان زد و نمی توان یک علت مشخص برای آن بیان کرد . برخی دندانپزشکان معتقدند که این اتفاق زمانی می افتد که ریشه های دندان شیری کودک به صورت معمول حل نمی شود و دندان های دائمی جای دیگری برای رشد ندارند مگر در جایی که کمترین مقاومت را دارد .

عده ای دیگر نیز بر این باورند که دندان های دائمی به دلیل ازدحام بیش از حد دندان ها در فک پایین رشد می کنند. از دلایل دیگر می توان به انحراف ساده از حالت نرمال اشاره کرد .

عوارض رویش دندان دائمی پشت دندان شیری فک بالا چیست؟

زودتر در آمدن دندان‌های دائمی می‌تواند باعث عوارض برای کودک شود. این باعث شود تا دندانی دائمی از مسیری که باید رشد کند بیرون زده و کودک نیاز به ارتودنسی ای هر روش دیگر برای برگرداندن دندان به جای خودش داشته باشد. اگر دندان کودک شما پوسیدگی یا خرابی دارد با عصب کشی دندان کودکان می‌توان تا زمان جوانه زدن دندان‌های دائمی آنها را نگه داشت.

بیشتر بخوانید
تکنیک های رفتاری در درمان درد دندان کودکان

رویش دندانهای دائمی در پشت دندانهای شیری

در سن ۶ سالگی دو دندان دائمی جلوی فک پایین در پشت دندانهای شیری رویش پیدا می کنند. پس از یک الی دو ماه ، دندانهای شیری می افتند و دندانهای دائمی جلو آمده ، سر جای خود قرار می گیرند.

تنها در صورتی باید دندانهای شیری کشیده شوند که بعد از گذشت دو ماه ، لقی کمی داشته باشند. زودتر کشیدن دندانها شیری هیچ تاثیر مثبتی در مرتب شدن دندانهای اصلی ندارند.

 

نوشتهٔ پیشین
تفاوت آرام‌ بخشی و بیهوشی دندانپزشکی کودکان
نوشتهٔ بعدی
اهمیت مراقبت های دندانی در سنین کودکی: راهنمایی برای والدین

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اصفهان، میدان آزادی، خیابان دانشگاه، نرسیده به خیابان توحید (بعد از بانک ملی) ساختمان فجر، طبقه دوم
09137106671
Call Now Buttonثبت نوبت و مشاوره ‎09137106671