بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی

روکش دندان شیری کودکان اصفهان

خدمات دکتر هاجر سخاوتی, مطالب آموزشی دندانپزشکی کودکان

روکش دندان شیری کودکان اصفهان

روکش دندان شیری کودکان

بسیاری از مردم روکش های چینی را به عنوان راه حلی برای انواع خاصی از مشکلات دندانی بزرگسالان می دانند. در واقع روکش ها نیز گزینه ای برای کودکان هستند. در حالی که روند کمی متفاوت است، اگر دندانپزشک خانوادگی شما این راه حل را برای کودک شما توصیه کند، تعجب نکنید.

قبل از انجام هر کاری، کمی بیشتر در مورد روکش های مخصوص کودکان و اینکه چه نوع نتایجی را می توانید انتظار داشته باشید، بیاموزید. در اینجا چند مورد از مسائلی است که می خواهید با متخصص دندانپزشکی به آنها بپردازید.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی

سن فرزند شما

از نقطه نظر فنی، چیزی به عنوان کوچک بودن کودک برای روکش وجود ندارد. با این حال، یافتن دندانپزشکی که چنین روشی را برای کودکانی که هنوز دندان های دائمی خود را ندارند، در نظر بگیرد، دشوار خواهد بود. فقط در غیرمعمول ترین شرایط یک متخصص دندانپزشکی زمانی که دندان های شیری هنوز وجود دارند، روکش ها را در نظر می گیرند.

بسیاری از دندانپزشکان تنها زمانی ونیر را گزینه ای در نظر می گیرند که کودک به سن 14 سالگی رسیده باشد. حتی در این صورت، دندانپزشک به والدین هشدار می دهد که تا زمانی که کودک به اوایل بزرگسالی می رسد، روکش ها باید یک یا شاید دو بار تعویض شوند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان را از اینجا بیابید.

ماهیت مشکل دندان

در حالی که روکش های دندانی در بسیاری از موقعیت ها مفید هستند، اما راه درمان نیستند. به عنوان مثال، شاید یک حفره وجود داشته باشد. اولین دستور کار رسیدگی به قسمت پوسیده و نصب پرکننده خواهد بود. تنها در این صورت ایده استفاده از روکش برای افزایش استحکام و بهبود ظاهر دندان در نظر گرفته می شود.

بیشتر بخوانید
سلامت دندان‌های کودکان|عوامل تاثیر گذار بر سلامت دندان های کودک

قبل از اینکه دندانپزشک شما به کودک شما این روش را توصیه کند، همه راه حل های قابل اجرا باید با هم مقایسه شوند. هدف نهایی بازگرداندن دندان آسیب دیده به حالت سالم است. پس از رسیدن به این هدف، ایده روکش برای بهبود ظاهر و ایجاد ثبات بیشتر به دندان در نظر گرفته خواهد شد.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر هاجر سخاوتی

چه مدت روکش ها در جای خود باقی می مانند؟

دندانپزشکان از روش های کمی متفاوت برای روکش های کودکان استفاده می کنند. به عنوان مثال، قسمت بیشتری از مینای دندان دست نخورده باقی می ماند. این مهم است زیرا تغییرات بیشتری در چند سال آینده رخ خواهد داد. روکش هایی که امروزه کاملاً مناسب هستند ممکن است چهار یا چند سال بعد نیاز به تعویض داشته باشند.

در صورت نیاز با دکتر هاجر سخاوتی تماس بگیرید.

به عنوان مثال، کودک شما در سن 14 سالگی روکش ها را دریافت می کند. به احتمال زیاد آن ها در سن 18 سالگی تعویض می شوند. در این صورت، ست دوم باید در حدود 22 سالگی تعویض شود. ست سوم احتمالاً بین 15 تا 20 سال دوام خواهد داشت، با فرض اینکه آنها به درستی نگهداری می شوند.

تطبیق رنگ

اگر نگران این هستید که روکش چقدر با بقیه دندان ها ترکیب می شود، نگران نباشید. می توان پرسلن را رنگ آمیزی کرد تا کاملاً با دندان های اطراف هماهنگ شود. هنگامی که کار انجام شد، هیچ کس تفاوت را جز شما، فرزندتان و تیم دندانپزشکی متوجه نخواهد شد.

آیا روکش ها راه حل مناسبی برای کودک شما هستند؟ تنها راه برای اطمینان از این موضوع مراجعه به یک متخصص دندانپزشکی است.

بیشتر بخوانید
یک واحد ایمپلنت

نوشتهٔ پیشین
فلورایدتراپی دندان کودکان اصفهان
نوشتهٔ بعدی
فضانگهدارها دندان کودکان اصفهان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اصفهان، میدان آزادی، خیابان دانشگاه، نرسیده به خیابان توحید (بعد از بانک ملی) ساختمان فجر، طبقه دوم
09137106671
Call Now Buttonثبت نوبت و مشاوره ‎09137106671