یک قول خوب برای یک کار خوب

ما هر چند وقت یکبار یک قول و قراری با خودمان می گذاریم. مثلا اینکه سیگار نکشیم. غذای سالم بخوریم. وزن کم کنیم. ورزش کنیم. کمتر تلویزیون تماشا کنیم. و الخ. بیشتر این قولها خسته کننده است و بعد از مدت کوتاهی فراموش می شوند. آیا هنوز زمان آن فرا نرسیده است که با خودمان صادق باشیم و به آنچه که واقعا مهم است بپردازیم؟

رابطه جنسی. واقعیت اینست که اکثر ما به اندازه کافی از این نعمت بهره مند نیستیم. حتی اگر هم باشیم باز هم می توانیم بیشترش کنیم. غیر از این است؟ تازه وقتی چنین قول و قراری با خودمان می گذاریم، خیلی از قول و قرارهای دیگر هم محقق می شود. باور ندارید؟ اینهم اثبات این ادعا:

رابطه جنسی کالری می سوزاند. ۱۵۰ تا ۲۵۰ کالری در نیم ساعت. بنابراین رابطه بیشتر به معنی ورزش بیشتر است. به ده بیست دقیقه اکتفا نکنید. تا می توانید تعداد و زمان آنرا بیشتر کنید. این ورزش هر جوری حساب کنید از دویدن روی تردمیل یا رفتن به باشگاه بدن سازی مفرحتر و با حال تر است.

پس انداز! این فعالیت وقت کمتری برای بیرون رفتن و خرج کردن پولهایتان برای شما باقی می گذارد.

اشتها آور است. غذا خوردن بعد از آن و زمانی که حسابی گرسنه شده اید، بسیار لذت بخش است. به خصوص اگر یک غذای سالم و مغذی نوش جان کنید. حتی اگر فست فود هم سفارش دهید خیالتان راحت است که به اندازه کافی قبل خوردنش کالری سوزانده اید.

استرس را از بین می برد. رابطه جنسی اندورفین آزاد می کند و حال شما را خوش می کند. این فعالیت بهترین و مؤثرترین “استرس کش” است. استرس کمتر به معنای عمر بیشتر هم هست. عمر بیشتر، عشق بیشتر. استرس کمتر سیگار کشیدن کمتر. اگر برای از بین بردن استرس سیگار می کشید باید بدانید که در حال خودکشی هستید. استرس، مادر و پدر همه بیماریها و مشکلات بشری است و شما در همین لحظه کلید از بین بردن آن را یافته اید. از آن به خوبی استفاده کنید.

رابطه جنسی بسیاری از مشکلات را در روابط بین همسران حل می کند. طبیعی است که دو نفر با حالت بهتر و خوشحالتر که اشتهای خوبی هم دارند و استرس شان از بین رفته است، می توانند رابطه بهتری با هم داشته باشند.

البته فواید یک رابطه جنسی خوب و سالم خیلی بیشتر از اینهاست که در مطالب بعدی خواهد آمد.

 

علی سخاوتی

Life Coach

 

این نوشته در تعلیم و تربیت جنسی, رضایت زناشویی, ورزش و سلامت جنسی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 پاسخ به یک قول خوب برای یک کار خوب

  1. بازتاب: گر آمدنم بخود بدی نامدمی | | Ali Sekhavati's BlogAli Sekhavati's Blog

  2. علی می‌گوید:

    راست میگی جالب بود
    آقا به نظرم اگر کادر قرمز دور مطالب نباشد بهتر است. انگار در تنگنا هستی (شایدم من تجربه خوبی ندارم)

دیدگاهتان را بنویسید