نقش نقطه جی مردان در بهبود روابط زناشویی

شاید همیشه فکر می کردید و اینطور شنیده اید و خوانده اید که نقطه جی یکی از اجزاء اندام تناسلی زنانه است و نقش شناخته شده ای در ایجاد ارگاسم واژینال و افزایش عمق و شدت ارگاسم کلیتورال دارد. در حالیکه حقیقت بیش از این است و افرینش مرد و زن بیش از انکه تصور کنید به هم نزدیک است .

نقطه جی در مردان کجاست؟

بی شک وقتی بدانید این نقطه پر از حرف و حدیث در مردان نیز وجود دارد ابتدا بدنبال مکان ان می گردید. مکان نقطه جی در مردان در پروستات است.برای کسانی که محل دقیق پروستات را نمی دانند بیشتر توضیح می دهم. حد فاصل مقعد تا قسمت انتهایی کیسه بیضه ، فضایی است حدود ۳ انگشت یا ۶ سانتیمتر که به ان میاندوراه یا پرینه می گویند، درست زیر این فضا پروستات قرار گرفته است که معنی ان این است که نقطه جی مردان بسیار مخفی و تحت حفاظت شدید قرار دارد. 

شاید شنیده باشید که پزشکان برای معاینه پروستات بیماران خود از چه روشی استفاده می کنند. از معاینه داخل مقعدی که نمی دانم چرا بعضی ها از ان می ترسند! حدود ۲٫۵ تا ۷٫۵ سانتی متر داخل لبه مقعد غده پروستات در زیر انگشت نشانه یا معاینه پزشک قابل لمس است. اینجا ، اعماق بدن یک مرد، محل اسرار امیز نقطه جی نیز می باشد.

نقطه جی در مردان چه نقشی دارد؟

نقطه جی در مردان درست همان نقشی را دارد که در زنان دارد یعنی ایجاد برانگیختگی ، کمک به ایجاد ارگاسم و در نهایت تولید مستقل ارگاسم. ولی یک تفاوت اساسی بین نقطه جی مردانه و زنانه وجود دارد ؛ زنان ان را حفاظت نمی کنند و محل و نقش انرا در زندگی جنسی خود بخوبی می شناسند اما مردان یا اصلا انرا نمی شناسند یا به شدت از ان حفاظت می کنند و اجازه دسترسی و استفاده از ان را به شریک جنسی خود نمی دهند.

نقطه جی چگونه می تواند در بهبود انزال زودرس به مردان کمک کند؟

اول لازم است انرا بشناسید هم جایش را و هم کارش را. این به تنهایی سبب می شود تمرکز شدید ذهنی شما از روی الت تناسلی کم کم برداشته شود؛ امری که به خودی خود در بسیاری از مردان عامل انزال زودرس است.

دوم لازم است از ان نترسید. با ان آشتی کنید و اجازه دهید شریک جنسی تان شما را از فواید ان بهره مند کند و خودش نیز از ان بهره برد.

سوم بازی را معکوس کنید. بجای انکه شما متمرکز روی آلت تناسلی خودتان و نقطه جی شریک جنسی تان باشید ، روی نقطه جی خودتان و کلیتوریس شریکتان متمرکز شوید. حالا چند هفته ای ادامه دهید.

نقطه جی مردان ، معدنی جدید برای زنان

بر اساس تجارب بالینی متقاعد شده ام که نقش زنان در کنترل انزال زودرس مردان بارزتر و کلیدی تر از خود مردان است هرچند مردان همچنان اصرار دارند ضمن حفاظت از تمامیت بخش خصوصی خودشان ، به این جنگ نیز به تنهایی بروند! ولی زنان اگر آگاه باشند و اگر بخواهند می توانند با نفوذ در دیواره دفاعی مردان و ورود به مناطق تحت حفاظت انان نقش ارزنده خودشان را ایفا کنند و مردان لجوج را نجات دهند البته خودشان هم منتفع خواهند گشت. نقطه جی مردان یک هدف عالی برای زنان در راستای کمک به درمان انزال زودرس ایشان است.

دکتر امیر سخاوتی
مشاور و درمانگر جنسی
این نوشته در انزال زودرس ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

255 پاسخ به نقش نقطه جی مردان در بهبود روابط زناشویی

 1. baabk می‌گوید:

  با سلام میشه لطفا در مورد نحوه استقاده از نقطه جی در مردان در جهت کنترل انزال زودرس توضیح کاملی بفرمایید ونقش همسر در این باره چگونه است لطفا کامل توضیح دهید

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   فرضیه کلی در خصوص کنترل انزال زودرس خارج شدن یک مرد از تمرکز انحصاری بر روی کسب لذت از طریق الت تناسلی است! به بیان دیگر وقتی برای یک مرد رابطه جنسی به عمل دخول و حتی بالاتر از ان فقط به مدت زمان این عمل خلاصه می شود ترس ذاتی و استرس از میزان کارامدی خود در این فعل سبب شروع سیکل معیوب انزال زودرس می شود. خروج از این تفکر به هر شکلی مفید است یکی از روشها انتقال نقاط تحریک از الت تناسلی به نقاط دیگر است مثل سینه ها یا نقطه جی .البته استفاده از نقطه جی برای همگان خوشایند و میسر نیست ماساژ این نقطه با فشار مناسب در ناحیه زیر بیضه ها تا حد فاصل مقعد میسر است. ماساژ مستقیم با ورود انگشت بداخل مقعد در حالتیکه نوک ان رو به شکم باشد و در حد دو بند اول داخل شود میسر است. چنانچه این ماساژ برای فردی خوشایند و مناسب باشد کسب لذت از ان ممکن خواهد بود و طبیعی است که این ماساژ بر عهده همسر خواهد بود. در طول زمان و با کاهش تمرکز بر رابطه با شیوه همیشگی و شناخت محرک های جدید و تغییر نظام فکری فرد امکان بهبود انزال زودرس فراهم می شود.
   البته باز هم باید متذکر شوم که این روش بر پایه یک فرضیه کلی است و لزوما تنها روش درمان نیست و برای همگان نیز مناسب نخواهد بود.

   • پیتر می‌گوید:

    سلام آقای دکتر…ممنون از زحماتتون
    من طبق گفته ی شما دارم سعی میکنم نقات تحریکم رو به سینه و G-Spot ببرم …
    برای بخش G-Spot موفق شدم … ولی هر کاری میکنم نوک سینه هام هیچ پاسخی نمیفرستن …! آیا راهی برای حساس کردن آنها وجود دارد؟

    با سپاس فراوان

 2. cristo می‌گوید:

  با سلام و احترام
  من این نظریه رو قبول ندارم
  با این مطالب،باورهای غلطی در پسرها ایجاد شده…
  مثل همین جملات : این نقطه رو همه مردها دارن و یه چیز طبیعیه
  باید بگم نه!
  این اشتباهه
  خیلی از پسرهای جوون با این نظریه ها کارشون به جاهای بدی کشیده شده…
  مثل همجنس بازی “بزرگترین مشکل اخلاقی جامعه ما”
  آخه هم جنس بازها هم همینو میگن: این یه موضوع طبیعیه-هر کس آزاده هرجور بخواد ارزاء بشه و….
  متاسفانه با این وضعیت همجنس بازی توی اجتماع،فساد اخلاقی روز ب روز داره بیشتر و بیشتر میشه
  با مطرح کردن این موضوعات،همجنس بازها هم کار غلط و اشتباه و غیر طبیعیه خودشون رو توجیح میکنن

  • آرش می‌گوید:

   اولا اینکه نظریه ها مبتنی بر امری خارجی هستند نه اینکه امور موجود تابع نظریه ها باشند. اینکه افراد از امری لذت میبرند به دلیل این جملات و نظریات نیست بلکه این نظریات و جملات بر اساس واقعیتهای خارجی است و آن واقعیتها با ندیدن و انکار شما از بین نمیرود.
   بزرگترین مشکل اخلاقی جامعه ما دروغ و ریاکاری است نه همجنسگرایی که امری طبیعی و ذاتی است. ظاهرا شما فرق همجنسگرایی و همجنسبازی را نمیدانید. البته قبول دارم که همجنسبازی در جامعه ایران شایعتر از جوامع دیگر است و افراد غیر همجنسگرا هم بعضا به این موارد روی می آورند که در این موارد به آن همجنسبازی میگویند. ولی ثابت شده که همجنسگرایی در افراد همجنسگرا که حدود ۷ درصد جوامع بشری را تشکیل میدهند امری طبیعی است و از بدو تولد با آنها بوده. البته خاص بشر هم نیست. فیلمی در یوتیوب موجود است که رابطه سه شیر نر در جنگل را نشان میدهد (در جواب افرادی که میگویند این روابط حتی در حیوانها هم نیست).

   • علی می‌گوید:

    همجنس بازی و گرایی امری فطری نیست اقای دکتر
    خداوند در قران اشاره دارد که ما زن و مرد را برای هم خلق کردیم لذا این مقوله
    یک انحراف است این انحراف در بین حیوانات هم میتواند باشد همانگونه که ظلم
    دربین بشر هست در بین حیوانات هم هست
    انسان از روی جهالت / شدت شهوت / تربیت ناصحیح/محیط فاسد و…..
    متاسفانه رو به این عمل میاورد نه فطرتا

 3. پوریا می‌گوید:

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر، من ۲۳ سالمه و قصد ازدواج با دختر خانمی را دارم که قبلا دوست پسر داشته، اما قسم میخوره که هیچوقت سکس نداشته، چند روز قبل به خونمون اومد و باهاش سکس داشتم، (با عرض پوزش از شما و همه دوستان عزیز که دارن این مطلب رو میخونن) من زبونم رو تا حدی وارد واژنش کردم، بینهایت احساس لذت میکرد اما زیاد این کار رو انجام ندادم تا به پردش آسیبی وارد نشه،در حین وارد کردن زبونم حس کردم داخل واژنش حالت دندانه دار وجود داره،اولش فکر کردم پردش از نوع دندانه دار هست (چون طبق تحقیقاتی که کردم، نوعی پرده به شکل دایره ای دندانه دار وجود داره)، اما با خوندن مطالب بالا ( که گفنه شده بود پرده بعد از پاره شدن حالت تیز و دندانه دار پیدا میکنه) به این خانم شک کردم،( من بینهایت به وجود پرده و داشتن پرده خانمم حساسم و حتما خانمم باید باکره باشه) لطفا برام توضیح کامل بدین که تفاوت پرده دندانه دار و پرده پاره شده چیه و اینکه احتمال داره این خانم قبلا پردشو از دست داده باشه یا نه، ممنون

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   به نظر من چیزی که شما حس کرده اید تنها شبکه لایه لایه مخاط واژن بوده نه دندانه پرده مگر پرده سالم نبوده باشد ولی به هر شکل بدون معاینه هیچ کس نمی تواند قضاوتی کند و تفاوت بین دندانه مجرای پرده با پرده پاره شده فقط با مشاهده قابل تشخیص است نه لمس .

 4. پوریا می‌گوید:

  آخه من شکل پرده دندانه ای رو توی تصاویر دیدم (اصلا واقعا پرده بکارت دندانه ای وجود داره یا بازم از این تصاویر غیر واقعی بعضی سایت های بیخود بوده تا آمار بازدید سایتشونو بالا ببرن؟) و با لمس کردن پرده اون خانوم پردش کاملا شبیه اون تصویر بود، میشه واقعا کمکم کنین؟آخه خیلی این مسئله برام مهمه، اگه واقعادختر نباشه نمیتونم باهاش ازدواج کنم، این مسئله حیاتیه، لطفا بیشتر برام توضیحش بدین، ممنون

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   بله وجود داره و حاشیه سوراخ پرده بجای اینکه کاملا صاف و مدور باشه حالت دندانه دار هست اما همانطور که قبلا هم گفتم تشخیص فقط با معاینه پزشک متخصص میسر است نه با دیدن یا معاینه شما یا هر فرد بدون تجربه در این خصوص

 5. پوریا می‌گوید:

  واقعا از راهنماییهاتون ممنونم، تا حدودی شکم برطرف شد، ایشالا همه جوونا خوشبخت بشن

  • حاج مهدی می‌گوید:

   برادر من،با عرض پوزش که نظر میدهم.شما باید شخصیت،باطن،اخلاق ومیزان علاقه همسرتان برایتان خیلی خیلی مهمتر باشه،نه یک ضاعده که حتی با یه سرماخوردگی که باعث سرفه شدید بشه یازمین خوردن و دلایل دیگر؛ممکنه پاره بشه..یه سوال دیگه،،اگه همسر باکره بگیری اما بدون اخلاق که بعد مشکل پیدا کنی بهتره؟یا همسری که با اخلاق باشه و وجود پرده اهمیتی نداشته باشه؟؟

 6. nona می‌گوید:

  سلام و خسته نباشید
  مطالب بالا و سوالات دوستان رو خوندم خیلی آموزنده بود ممنون از سایت خوبتون ولی چیزی که من خودم حس کردم اینه که انگار این پرده با اشاره ای پاره میشه و این یکم ادم رو میترسونه
  تو دوران بلوغ ترشحات خاصی از بدن خارج میشه و من خودم انقد این ترشحات زیاد بود که انگشتمو وارد واژن میکردم و خارجشون میکردم نمیدونستم ممکنه این کار اسیبی وارد کنه الان هم نمیدونم اتفاقی برام افتاده یا نه متاسفانه انقد تو مملکت ما درباره این مسئله اطلاع رسانی کمه که فکر کنم هر دختر خانمی مطالب بالارو بخونه به خودش شک کنه این خیلی ترسناکه. رفتن و معاینه شدن هم خیلی اسون نیست مخصوصا که بعضی از خانومای دکتر وقتی ادم واسه معاینه میره متلکای ابدار نثار میکنن

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   در اکثر موارد حق با شماست و مسائل ما بسیار متعدد و پیچیده هستند اما حقیقت این است که پرده با اشارتی پاره نمی شود و حتما باید با جسم سخت برخورد کند و برخی از موارد حتی با این برخورد هم اسیب نمی بیند لذا بطور معمول جای نگرانی و تشویش نیست اما همه نوجوان ها باید در خصوص حفظ سلامت خود اموزش ببینند

 7. sara می‌گوید:

  با عرضه سلام و خسته نباشید،خواهرم با پسر دوست بود ک به تازگی باهم نامزد کردند،ایشون سنی هستند و بسیار مذهبی‌(نمازو روزه و…)

  این آقا ۲۷ سال داره و به خواهرم گفت که تا حالا سکس نداشتم چون از خدا میترسم و سکس با ناا محرم گناهه و صیغه رو هم قبول نداره و میگه سنیهای شافعی صیغه رو قبول ندارن،خود ارضایی هم نکرده چون آن هم گناهه از نظر اسلام،سوال من اینه آیه چنین چیزی برای مرد تا سن ۲۷ سالگی ممکنه؟تا حالا چجوری نیازش برطرف میشده،خواهرم هم ساده باور کرده و میگه همونجور ک من سکس نداشتم اونم نداشته،در صورتی‌ که من میدونم ممکن نیست،خواهش می‌کنم سریع جواب منو بدید متشکرم

 8. sara می‌گوید:

  سلام خواهش می‌کنم جواب منو بدید،این مساله برای خواهرم حیاتیه

 9. sara می‌گوید:

  جواب ما چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سهیل می‌گوید:

   سلام به هه دوستان
   باید به سارا خانم بگم که همچین چیزی کاملا امکان پذیره
   بنده خودم سالهاست که تنها موقعیت ارضا شدنم به طور طبیعی در خوابه و از هیچ روشی هم استفاده نمیکنم
   جوون هایی رو هم میشناسم که همینجورن
   بستگی به ایمان شخص داره
   ولی باید بدونین که امکان پذیره

  • حامی می‌گوید:

   بله.شاید رسیدن به این جواب شمارو قانع نکنه.ولی درسته.من خیلیارومیسناسم قبل ازدواج سکس نداشتن..ببخشید جسارتا مگه خود شما…!!

  • شاهین محمدی می‌گوید:

   بله سارا خانوم امکانش هست. زیرا اگرمردان سکس نداشته باشند و نیز خود ارضایی نکنند، در هنگام نیاز به خروج مایع، در هنگام خواب بدن به طور خودبخود مایع رو خارج میکنه، موردی رو سراغ دارم که بدون انجام هیچ گونه سکس یا خود ارضایی بین ۳روز یکبار تا هفته ای یکبار در خواب انزال میشه. که این انزال طبیعی مایع، بسیار از خود ارضایی سالم تره ونه تنها عوارض نداره بلکه باعث حفظ ساختار طبیعی و سلامت مرد هم میشه

 10. احمد رضا می‌گوید:

  جواب سارا خانم
  اره منم ۲۴ سالمه مثل نامزد خواهرتون هستم. همه که مثل هم نیستن دنبال سکس یا خود ارضایی باشند.
  ادم میتونه نیازش رو با همسرش جبران کنه . این چند سال از بلوغ تا ازدواج که ادم دنبال نیاز جنسیش نره نمیمیره که میمیره؟

 11. niloofar می‌گوید:

  سلام.من از همینجا میخوام به همه دخترا بگم که دکتر رفتن واسه معاینه پرده اونقدرام که ما تو ذهنمون بزرگش میکنیم بزرگ نیست وترس نداره.
  یه حرف دیگه هم دارم!اون اینه که واسه پسرایی که خودشون میخوان دختری که باهاش ازدواج کنه باکره باشه اما خودشون از طرف مقابلشون سکس میخوان واقعا متاسفم!

 12. علی می‌گوید:

  تو رو آقای دکتر.آیا درسته که این آقای پویا سکس نامشروع با یک دختر برقرار کرده و داره جزئیاتش رو هم توضیح میده. و از شما هم راهنمایی می خواد و شما هم بدون اینکه متعرض این مساله بشید به او نجواب میدید؟ با این کارها قبح سکس نامشروع توی جامعه شکسته میشه!

 13. احسان می‌گوید:

  سلام -من یه سوالی درمورد نقطه جی آقایون داشتم-من ۲۹ سالمه خودم این نقطه رو پیدا کردم وازش لذت میبرم ولی به خانومم نگفتم -خودم تنها اینکارو میکنم -زود انزالی هم دارم -آیا اینکار برای زود انزالی من خوبه -خواهش میکگنم جواب بدید به من ممنون

 14. احسان می‌گوید:

  سلام اقای دکتر -میخاستم بپرسم تحریک نقطه جی -چه جوری انجام بدم که در درمان زود انزالی مفید باشه-زمان خاصی داره؟منو بیشتر راهنمایی کنید لطفا

 15. s-s می‌گوید:

  اقا پویای۲۳ ساله ایا شما ۱۰۰درصد مطمئنید که با اون خانوم ازدواج خواهی کرد ایا به همه اتفاقات تو اینده اطمینان دارید که این خانون همسر شما بشه شما با کسی به رابطه زناشویی پرداختید که هنوز زن شما نیست پس شما دیگه نباید نگران این باشید که زن اینده شما(چه این خانوم چه خانوم دیگه ای زن شما بشه)باکره هست یا نیست چون میگن طبیعت نامرده

 16. ناشناس می‌گوید:

  سلام.آ.
  دکتر
  اخه مگه میشه..اونوقت مقعد وقتی گشاد بشه راه درمانش چیه اونوقت؟
  بعد از چند سال موقع کهولت بیاختیاری رو باید چکار کنیم؟
  ایا برای گشادی مقعد درمانی هم وجود داره؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   این موضوع اصلا به معنی تجویز و توصیه این موضوع انهم برای همه نیست دوم اینکه با ورود انگشت هیچ مقعدی انگونه که شما فکر می کنید گشاد نمی شود و عملکرد خود را از دست نمی دهد لذا دانستن هر چیزی به معنی کاربردی ان برای هر فرد و هر سلیقه ای نیست.

  • امین می‌گوید:

   سلام سوالی داشتم
   درست زیر کلاهک آلتم و محلی که حساسیت زیادی داره یه سوراخی هست ک چیزی هم ازی خارج نمیشه و هر سال یه بار کنجکاو میشم و پوستشو به سمت بالا میارم میبینم یه زی داخلشه وقتی خالیش میکنم تا یک ماه آلتم سفت نمیشه.
   میشه بپرسم این مشکل چی هست؟

   • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

    مشکل کنجکاوی بی مورد!
    اونجا در واقع جوشگاه پوست در زمان ختنه و محل قرار گیری باند عصبی و محرک الت است لذا وقتی شما انرا دستکاری می کنید سبب ناراحتی ان می شود. چیزی که خارج می شود در واقع تجمع سلول های مرده پوست است و اصلا مهم نیست بهتر است دیگر دست بهش نزنید چون اگر اسیب ببیند دیگر ..

 17. ناشناس می‌گوید:

  با سلام وتشکر فراوان از توجه شما.
  آ.دکتر . خوب اگر چنین اتفاقی برای همسر من بیفته یا اینکه افتاده باشه ایا راه درمانی وجود داره ؟
  من برای همسرم نگرانم از وقتی موضوع بی اختیاری رو شنیدم !و فعلا روم نمیشه که از دکتر بپرسم .
  ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   من کاملا متوجه منظور شما نمی شوم.چه اتفاقی؟ البته اگر کسی دچار بی اختیاری شود باید علل مختلف ان بررسی شود و تنها علت داشتن رابطه از مقعد یا چیزی مثل این نیست. از طرفی کسی که چند باری چنین رابطه ای داشته دچار مشکل جدی نمی شود مگر رابطه با خشونت و به شکل غیر معمول انجام شود لذا درک درست منظور شما به پاسخ من کمک می کند. لطفا کامل توضیح دهید

 18. li می‌گوید:

  سلام
  از ارائه اطلاعات مفیدتون بسیار ممنونم.
  ازتون یک سوال داشتم!اما مربوط به این بحث نیست میشه خواهش کنم براتون خصوصی بفرستم!ایمیل؟
  یک ساله ازدواج کردم اما به خاطر مشکلی که دارم زندگیم داره از هم میپاشه
  نمیتونم جایی مطرح کنم یا از کسی کمک بخواهم
  به خاطر انسانیت…

 19. سعید می‌گوید:

  سلام آقای دکتر، ۸سال است زمانی که ادرار دارم احساس درد شدید میکنم و بعد از تخلیه راحت میشم سونوگرافی، آزمایش خون و ادرار، نوار مثانه و سیستسکوپی هم کردم اما چیزی مشخص نشده و هم اکنون از این بیماری رنج می برم شما اگر که میتوانید لطفا کمکم کنید با تشکر

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   متاسفانه کمک خاصی از من بر نمی اید ولی با توجه به بررسی هایی که کرده اید می توان گفت مشکل جسمی ندارید و احتمالا اختلال عملکرد عضوی ندارید و تنها سیستم عصبی شما بیش فعال است یا تحریک پذیری بالا دارد. شاید چیزی شبیه مثانه نوروزنیک!؟ درست نمی دانم اما مرکز شهید هاشمی نژاد در میدان ونک می تواند به شما بیشتر کمک کند

 20. سعید می‌گوید:

  سلام قبلا عرض کردم موقعی که ادرار دارم احساس درد میکنم، و مشکل من هم فقط پروستات است که دارو خوردم اما تاثیری نداشته، من فکر میکنم با ماساژ پروستات مشکلم تا حدودی حل شود،آیا به تنهایی میتونم ماساژ پروستات را انجام بدم؟ آیا وسیله ای موجود در کالای پزشکی است که به کمک آن به تنهایی توانست پروستات را ماساژ داد؟ و یا آیا دارویی وجود دارد که بعد ازمصرف آن پروستات گرم شده و مایع درون آن همراه ادرار تخلیه شود چون فعلا شرایط ازدواج ندارم

 21. 3m می‌گوید:

  سلام،خسته نباشید.
  من حدود ۱۴ ماه که عقد کردم .
  همسرم بسیار مرد مهربان و به عبارتی همه چیز تمام است.او را دوست دارم و با هم رابطه زناشویی داریم ولی گاهی اوقات بی هیچ دلیلی احساس تهوع شدید(ناشی از بزاق و یا بوی بدن همسرم) به من دست میدهد و نمیتوانم رابطه را ادامه دهم.
  چگونه این موضوع را برای همیشه حل کنم؟
  با تشکر

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   طبعا احساس تهوع شما بی دلیل هم نیست و ناشی از مواردی است که بیان کردید (بوی بدن و بزاق) و راه حل هم در مدیریت این موارد است مثل دوش گرفتن قبل از رابطه و یا استفاده کردن از مواد معطری که برای شما خوشایند باشد بر روی بدن یا در هوا و جز این راه حل منطقی دیگری نیست

 22. hesam می‌گوید:

  سلام ببخشین اقای دکتر من می خواستم یک سوالی بپرسم من هم جنس بازی کردم و الان پشتم کمی گشاد شده برای درمان ان چی می دونید

 23. سعید می‌گوید:

  سلام، چگونه خود به تنهایی میتونم پروستات را ماساژ دهم، چون من تکرر ادرار دارم و درد، که به گفته دکتر التهاب پروستات دارم و من فکر میکنم شاید با ماساژ پروستات که باعت تخلیه مایع درون آن میشود راحت تر شوم. چون دکتر گفته با ازدواج مشکل من تا ۵۰ درصد حل خواهد شد. یک سوال دیگه بعد از ادرار گاهی اوقات مقداری مایع شبیه به منی استخراج می شود سوال اینکه آیا این مایع از پروستات سر ریز می شود یا اینکه خیر؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   بله مایعی که در انتهای ادرار می بینید در واقع ترشح پروستات است که سرریز می شود و تخلیه می شود و برای ماساژ پروستات باید ناحیه بین مقعد و بیضه را لمس کرده و فشار دهید و ماساژ دهید و یا اینکه با انگشت سبابه داخل مقعد شوید و در فاصله دو بند انگشت دیواره جلویی روده را لمس و ماساژ دهید (به ارامی)

 24. سعید می‌گوید:

  سلام، دکتر جان خیلی ممنون از راهنمایی شما، روش دوم که وارد کردن انگشت به مقعد است که به تنهایی مشکل اما با روش اول که لمس کردن است موافق هستم. خیلی متشکر

 25. احسان می‌گوید:

  سلام آقای دکتر-من متاهلم ولی تا یکسال نمیتونم نزدیکی داشته باشم-آیا میتونم با ماساژ پروستات خودمو ارضا کنم-چون هفته ای دو بار تو خواب ارضا میشم-منو راهنمایی کنید -اگر ماساژ پروستاتو انجام بده هفته ای چند بار اینکارو بکنم

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   توانستن که اره اما توصیه این است که به تنهایی این کار را انجام ندهید چون از نظر روحی بهتر است با همسرتان باشید و اگر در خواب ارضا می شوید اصلا مشکلی نیست البته از نظر جسمی و روحی مگر خودتان مشکل خاص داشته باشید.اگر هم خواستید انچام بدهید هیچ محدودیتی ندارید و بسته به نیاز خودتان دارد

 26. vahid می‌گوید:

  با سلام خدمت اقای دکتر.من مردی ١٨ ساله ام. دو سال قبل واریس بیضه کرفتم و بعد عمل کردم ازمایش هارا هم که به دکنتر نشان میدهم می کوید مشکل برطرف شده .تنها بعضی وقت ها که انزال میکنم یا تحریک میشوم راه بین بیضه و مقعدم و ابتدای ان درد میکیرد و حالا نمیدونم موضوع مهمی است یا نه لطفا کمکم کنید

 27. علی می‌گوید:

  سلام آقای دکتر

  در مورد ماساژ پروستات چه طور میشه انجام داد که انگشت آلوده نشه ؟ مثلا با انِما و تنقیه ؟ یا راه دیگه ای هم داره؟

 28. باران می‌گوید:

  خود ارضایی کردم نگرن پرده ام هستم
  خودم چطور میتونم تسخیص سالم بودنش رو بدم؟

  واینکه تبلی تخمدان دارم.ایاموجب نازایی میشه؟
  دکتر برام دارونوشته ولی وقتی میخورم بی حال میشم و میخابم از طرفی هم گفته وزنم رو کم کنم .ایا به خوردن دارو ها ادامه بدم؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   تشخیص سالم بودن پرده توسط خود شخص در حد نشدنی است چون هم دیده نمی شود هم تجربه دیدن و افتراق بین اسیب دیده و سالم وجود ندارد. اما در خودارضایی پرده اسیب نمی بیند مگر دخول جسم سخت صورت گیرد
   تنبلی تخمدان سبب نازایی می شود و یکی از علل ان است و بهتر است داروهای خود را مصرف کنید

 29. سحر حیدری می‌گوید:

  سلام اقای دکتر تو رو خدا در مورد خود ارضایی بیشتر توضیح بدید شرایط ازدواج واسم نیس و نیروی جنسی شدید دارم نمی تونم خودمو کنترل کنم ایا پرده م پاره شده یا اگه ادامه بدم مشکلی تو اینده پیش میاد ممنون میشم جوابمو ب ایمیلم بفرستید منتظرم باسپاس

 30. محسن می‌گوید:

  سلام.من پسری ۳۱ ساله هستم.مدت ۹ ساله که از دردی که علایمش به شرح زیره رنج میبرم.
  دردمداوم در داخل مقعداگر انگشت ۵-۶ سانت وارد شودو لمس شود(با فشار وارد کردن بیشتر میشه و به ناحیه زیر ناف هم منتشر میشه )
  دردمداوم در زیر ناف(با فشار وارد کردن بیشتر میشه و به ناحیه مقعد هم منتشر میشه)
  گهگاهی سوزش ادرار پس از ادرار کردن
  بعد از انزال درد وسنگینی در میاندوراه
  به پزشکای زیادی هم مراجه کردم وانواع قرصها که مربوط به التهاب پروستات یا اعصاب اون ناحیه (طبق تشخیص دکتر)را مصرف کردم ونیز قرصهای مربوط به کلیت روده (طبق تشخیص دکتر)را نیز مصرف کردم ولی هیچ اثری ندیدم.
  ازمایشاتم به شرح زیره
  سی تی اسکن و ام ار ای ازناحیه شکم ولگن
  ای وی پی معمولی و تاخیری
  ازمایش تنگی مجرا
  کشت ادرار
  تست اسپرم
  سونو گرافی مثانه وکلیه و سونو گرافی پروستات(که از داخل مقهد انجام شد)
  اندوسکوپی روده
  که همگی طبیعی بودند.ولی این درد هنوز هست.واقعا بریدم.چیکار کنم؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   تنها تشخیص احتمالی که من می توانم با توجه به کارهایی که برای شما صورت گرفته مطرح کنم ، دردهای بدون زمینه جسمی است لذا توصیه می کنم با یک کلینیک تخصصی درد هم مشورت و ملاقات داشته باشید

 31. ناشناس می‌گوید:

  من با استفاده از نقطه جی در مردان مخالفم(البته به جز ماساژ زیر بیضه توسط پارتنر )… چون هر جوری هم فکر کنی اگه به زنت بگی انگشتتو بکن مقعدم اون اولین فکری که میکنه اینه که شما یه آدم همجنس باز بودی به صورت سابقه دار .به طور عامه میگن اوبی … وسریع جبهه میگیره و طلاق..نمونش رو دیدم توی دادگاه زنه بعد از ۲ هفته طلاق می خواست دلیلش این بود که شوهرش بهش گفته انگشت بکن تو…. زنه فکر کرده که همسرش همجنس بازه . بعد اگه خودت این کار و بکنی میشه خود ارضایی

 32. کریم می‌گوید:

  در جواب سارا خانم باید بگم که بله هستن پسرانی که تا قبل از ازدواج سکس نمی کنن و پایبند هستن اما مطمئن باشید ۹۹ درصد پسرها خوارضایی انجام میدهند هرچند امار خودارضاعی در دختران کمتر از پسران است اما یک پسری که از لحاظ جسمی و جنسی سالم باشد و مجرد باشد حتما خود ارضاعی کرده حالا ممکن است است دفعات ان کم یا زیاد باشد مثلا هفته ای دو بار یا اینکه چند ماه یکبار. اگر پسر بالغ و سالمی از لحاظ جسمی و جنسی بگوید تا حالا هیچ وقت خودارضاعی نکرده مطمئن باشید دروغ گفته یا اینکه نقصی در میل یا عملکرد جنسی داشته که انجام نداده است.

 33. حمیدرضا می‌گوید:

  سلام وباتشکر از وبلاگ خوبتون…. آقای دکتر لطفا کمک کنید
  من پسری هستم که از نظر فیزیک مردانه هیچ مشکلی ندارم و سایز الاتمم تقریبا بزرگ و به اندازست ولی مشکلی که دارم اینه که به انواع انحرافات جنسی مبتلا شدم نمی تونم برم روان پزشک و بزرگترین مشکلیم که دارم اینه که از مقعد حسابی خودارضایی می کنم وبعد از خودارضایی مقعدی با تصورات همجنس گرایانه یا جنس مخالف یک یا دو ۳بار از جلو خودارضایی می کنم و این برام ازار دهنده شده ……… فقط میخوام بدونم راهی هست من خودارضایی از مقعد و ترک کنم ….. گاه شده موقع این کار مدفوع خودم چشیدم . این کار بدنم و ضعیف کرده ….. به نظرتون اگه با یه مرد دیگه باشم برام بهتره یا با یه زن .

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   سلام
   این سوال ساده ای نیست که من بتونم جواب بدهم برای رسیدن به این جواب شما نیاز به جلسات مفصلی از تحلیل روانشناختی دارید تا خودتان به درک درست از خواسته و تمایل قالب خود برسید و اگاهانه انتخاب کنید
   توصیه میکنم اگر نمی توانید حضوری مشاوره بگیرید تلفنی با یک متخصص مشاوره کنید

 34. مریم می‌گوید:

  سلام وقتی داستان نقطه جی رو اینجا خوندم برام جالب بود .
  ۲۷ سالمه و ۱ساله ازدواج کردم. مطلب رو خوندم و با همسرم در میان گزاشتم.
  اون اولش مقاومت کرد. اما وقتی این مساله تو رابتمون تاثیر خوبی داشت خیلی استقبال کرد .
  و هر بار من براش نقطه جی رو ماساژ میدم هم اون لذت می بره و هم من .این کار نه چندش هست و نه گناه و نه کار همجنس بازها.
  واقعا تو عشق و لذتمون از هم تاثیر داشت. مرسی آقای دکتر

 35. مريم می‌گوید:

  سلام من یه خانوم ۱۹ساله هستم و بعد از خودارضایی یا سکس با همسرم بدنم بوی بد میدهد دلیلش رابکویید لطفا

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   بدلیل تحریک سیستم عصبی سمپاتیک-پاراسمپاتیک که روی سایر غدد بدن از جمله غدد عرق کنترل دارد ، می باشد. پس از این تحریک غدد شما موادی را ازاد می کند که بوی خوشایند ندارد و معولا تند است. تنها راه ان حمام کردن و استفاده از مواد خوشبو کننده قبل از رابطه روی بدن و داخل فضای اتاق است

 36. علی می‌گوید:

  با سلام خدمت آقای دکتر…
  آیا تحریک پروستات در مردان به تنهایی باعث خروج منی میشود یا فقط فرد به لذت جنسی میرسد.و همچنین آسیبهای جسمی و یا روحی به فرد میرساند.و همچنین به مقعد آسیب میرساند یا خیر؟
  این عمل برای افراد مجرد توصیه میشود یا خیر …
  با تشکر

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   بله سبب خروج منی و انزال هم می شود. طبعا اگر از طریق داخل مقعد انجام شود و بدرستی انجام نشود می تواند سبب اسیب به مخاط روده و عضلات اسفنکتر مقعد بشود. برای افراد مجرد قابل استفاده هست ولی توصیه نمی شود

 37. مجيد می‌گوید:

  سلام
  آقاى دکتر من خودم نقطه جى رو کشف کردم
  و واقعاً لذت بخشه
  یعنى معرکه است
  اوایل فکر میکردم من شاید باى سکسژوال هستم
  ولى امروز فهمیدم این امر طبیعیه
  ممنونم از راهنماییتون

 38. ونوس می‌گوید:

  سلام خسته نباشید من چند سال پیش همراه نامزد سابقم برای گرفتن برگه بکارت رفتم پزشک قانونی دکتر به من گفت من حتما باید قبل ازدواج مشاوره بشم چون بکارتم از نوع حلزونی هستش و در عمق ۱۸ سانتی از دهان واژن من راستش هر چی گشتم مطلبی در باره نوع و این فاصله چیزی تو گوگل پیدا نکردم الان می خوام ازدواج کنم سکس نداشتم می خوام راهنماییم کنید راجب این بکارت که چه نوعی هستش این عمق طبیعی هستش ممنون

 39. amir می‌گوید:

  سلام. ۱سوال ذهن منو مشغول کرده و میخواستم لطفا راهنمایی کنید. آیا واسه فشردن ( پرینه ) حتما باید از داخل مقعد این کار رو انجام بدن یا اینکه از بیرون هم اینکار امکان داره؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 40. پژمان می‌گوید:

  سلام دکتر من مالش نقطه جی برام لذت بخشه ولی همسرم به شدت باش مخالفه و حسابی عصبی میشه فکر میکنه فقط من اینطورم باید چکار کنم؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   میتونید با بخش مشاوره تلفنی تماس بگیرید تا ایشان با مشاورین مربوطه حرف بزنند البته این را هم اضافه کنم در بین مشاورین ایرانی در این خصوص اتفاق نظر وجود ندارد که عمده دلیل ان به افکار زمینه خود انها بر می گردد و نوع اموزش و تربیتی که وجود دارد
   راه دیگر این است که شما کمی کوتاه بیایید

 41. پیمان می‌گوید:

  خسته نباشید اقای دکتر:
  من نمیتونم نقطه جی خودمو پیدا کنم میشه راهنماییم کنید؟
  ایا با ماساژ دادن این نقطه عملی مثل( ج. ر. ق) زدن اتفاق میفته؟

 42. پدرام می‌گوید:

  خسته نباشید :
  میشه به من بیشتر راه نماییم کنید که چطور نقطه جی خودمو پیدا کنم؟؟؟
  و اینکه این نقطه جی رو همه ی مردان دارند؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   بله این یک قسمت از بدن همه افراد است و همه انرا دارند و محل ان در پروستات مردان است یعنی جایی بین مقعد و بیضه ها البته در داخل بدن قرار گرفته است اما با ماشاژ سطحی و فشار نیز قابل درک است. میزان درک در افراد مختلف فرق دارد

 43. یک انسان می‌گوید:

  سلام واقعا جای تعجب داره که یه دکتر براحتی مجوز خودارضایی برای کسی بپیچه واقعا بنظر شما چون پسری نامزد کرده وتا۱ سال نمیتونه با نامزدش نزدیکی داشته باشه، دلیل میشه که خودارضایی بکنه ؟؟ تکلیف دین واسلام وخدا چی میشه؟ بنظر شما این کار شرعی وخداپسندانه است؟ شما چه طور میتونی در قالب یک پزشک برا دیگران نسخه غیر شرعی بپیچید؟وبه راحتی تجویز به خودارضایی کنید؟ شما مثلا قشر تحصیل کرده والگوی جامعه هستید .گناه همه انهایی که از روی غفلت ونااگاهی به چنین دستورهایی از جانب شما عمل کرده اند همگی به گردن شماست.من شک دارم شما پزشک باشید؟شمارو به خدا واگذار میکنم.

 44. پدرام می‌گوید:

  خسته نباشید اقای دکتر:
  اقای دکتر اگه امکان داره لطفا ادرس جیمیل یا امیلتون رو به من بدهید میخام چند تا سوال بپرسم.
  متشکرم

 45. سحر می‌گوید:

  سلام آقای دکتر از مطالب مفیدتون ممنون
  من چند ساله که خودارضایی دارم و الان حتی با دیدن تصاویر هم ارضا میشم و مایع ازم خارج میشه و الت تناسلیم هم تیره شده!
  میشه راهنمایی کنید که چجوری ترک کنم و تیرگی رو از بین ببرم؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   ترک کردن اول اراده و خواستن میخواهد دوم (نه لزوما) شرایط. اما اگر در کنترل اراده و اینجور چیزها ضعف دارید باید مشاوره بگیرید یعنی با سوال و جواب نوشتاری نمیشود باید تلفنی یا حضوری درمان شوید و راهنمایی بگیرید
   تیرگی هم مسئله نیست و ربطی به خودارضایی ندارد یعنی طبیعی و مربوط به سن است و نیاز به هیچ کاری ندارد

 46. sg می‌گوید:

  سلام به همتون
  میخواستم بگم از اول دیدی گاه ها رو که خوندم دیدم واقعا بعضی پسرا البته بعضی هاشون فقط خیلی پستن واسشون مهم دختره باکره باشه اما خودشون هر چی باشن مهم نیس من خودم همین بلا سرم اومد با کسی که نشون کردش بودم عاشق هم بودیم اما اون چون رابطه دوستی قبلیم و میدونست بهم گفت بهم شک داره منم واس اینکه از دستش ندم اجازه دادم کار خودش و کرد بعد از مدتی بهم گفت تو اصلا از اول کثافت بودی و من این کارو نکردم …اهای دخترا به این موجوداتی که فقط مرد بودن به یه چیزشون میاد ایمان نیارید….

 47. پدرام می‌گوید:

  خسته نباشید:
  اقای دکتر میشه لطفا برای موقعی که (ببخشید با عرض معذرت) زنم میخاد برام جرق بزنه چند چیز بگید که من بیشتر لذت ببرم؟ ممنون میشم

 48. بی نام می‌گوید:

  سلام من بعد از آمیزش مقعدی سوراخ مقعدم بسیار گشاد شده راهی به غیر از جراحی هست؟ممنون میشم اگه بگین

 49. هانا سلیمی می‌گوید:

  با سلام به همتون سوالی که دارم برمیگرده به دوران کودکی ام . وقتی ۷ ساله بودم با پسر عمه ام بازی که میکردیم توی یه حادثه لقد محکمی به ……. وارد شد خیلی درد داشتم اما هیچ وقت جرات نکردم به کسی چیزی بگم . حتی تا یک هفته نمیتوانستم دستشویی کنم و اون لحظه درد شدیدی بهم وارد میشد . میخواستم بدونم امکان اینکه پردم خدای نکرده گاره شده باشه هست؟یا اگر پاره شده چه طئری میتونم ثابت کنم با کسی نبودم و فقط حادثه بوده اخه خداییش با هیچ کس نبودم و این موضوع ناراحتم میکنه . لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه . با تشکر

 50. ایکس می‌گوید:

  آقای دکتر خواهشا نقطه جی مردان رو تعریف و ترویج نکنید. ضررش بیشتر از نفعش هست.
  هر چیزی که لذت داشت دلیل بر انجام دادنش نیست دکتر محترم
  مردی که زنش دست تو مقعدش بکنه مرد مقتدری پیش چشم زنش نمیاد…

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   تعریف با ترویج تفاوت زیادی از نظر معنی دارد. ما چیزی را ترویج نمی دهیم چون کار فرهنگی نمیکنیم تنها حرف علمی ،پزشکی و بر مبنای شواهد میزنیم. نقطه جی یا هر چی که اسمش می خواهد باشد یک مرکز تمرکز عصبی در دستگاه تناسلی انسان است و ایجادش هم دست امثال من نبوده بلکه تنها کشف ان بدست بشر بوده
   موافقم که انسان در بسیاری موارد از دانش علمی برعلیه سلامت خودش و جامعه و بشریت استفاده کرده ولی این دلیل مانع از فعالیت علمی افراد نمیشود و ذات ازادی بشر برایش فواید و مضرراتی را به همراه دارد
   دیدگاه شما هم محترم است

 51. علی می‌گوید:

  من فکر می کنم این نقطه جی در مردان باید کمک کنه به مسائل جنسی از قبیل دیر انزالی و غیره، اما نه با انگشت کردن در مقعد که اصلا کار منطقی و اخلاقی نیست. ببینید در هنگام استبرا میگن مستحب است که انسان بعد از شستن مقعد سه بار با سر انگشت سبابه از مقعد تا زیر بیضه دست بکشه و سه بار هم از ته آلت تا سر آلت، خوب این معنی اش اینه که اسلام بی دلیل این را توصیه نکرده و آن را مستحب ندانسته. من فکر میکنم این با مطلب دکتر مرتبط باشه.
  نظر شما چیه آقای دکتر؟

 52. Ehsan می‌گوید:

  سلام آقای دکتر
  ببخشید واقعیت داره یعنی ؟ اخه من هر کاری کردم نتونستم پیدا کنم این نقطه رو . هر کاری کردم هیچ حس لذتی نداشت برام امکانش هست کسی از پروستات اصلا لذتی نبره ؟

 53. پيمان می‌گوید:

  اقای دکتر من بعضی وقت ها موقع مدفوع اب منی از بدنم خارج میشه
  میشه بگید چی کار کنم؟
  یعنی با هر بار مدفوع نقطه جی من در این حد تحریک میشه؟!
  تو رو خدا بگید چی کارش کنم؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   این تحریک نفطه جی نیست بلکه فشار مستقیم مدفوع روی پروستات سبب تخلیه کیسه ان می شود البته نه کامل بلکه در همان حد مختصر. این لزوما یک مشکل نیست مگر اینکه سایر علایم بزرگی پروستات را داشته باشید.در صورت تمایل می توانید برای معاینه به یک متخصص جراحی عمومی یا ارولوژی مراجعه کنید

 54. عطیه می‌گوید:

  با عرض سلام. ٢۵ساله هستم. ٢سال و نیمه که ازدواج کردم. قبل ازدواج حدود یک سال خود ارضایی داشتم . بعد از ازدواجم دیگه خیلی خیلی کم لذت زمان خود ارضایی رو تجربه کردم. همسرم هم مرد خیلی حساسیه . نمیتونم بهش بگم لذت نمیبرم. از دخول هم هیچ احساسی بهم دست نمیده اما وانمود میکنم خیلی لذت میبرم. در لمس کلیتوریس توسط همسرم هم راضی نیستم. چه کار باید بکنم؟ گاهی خیلی افسرده میشم. قبل از ازدواج فکر میکردم خیلی خیلی گرم باشم اما الان…

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   چند مورد باید بررسی شود
   اول سایر روابط شما با همسرتان و سطح و مدل این روابط ومیزان رضایت شما از انها
   جزییات بیشتری از رابطه شما و همسرتان
   تفکر همسر شما در این خصوص
   اون موارد خیلی خیلی کم که بهش اشاره کردید
   در واقع نیاز به جلسات مشاوره و درمان دارید تا همه احتمالات بررسی شود و نتیجه گیری شود

 55. پرهام می‌گوید:

  دکتر سلام.خدا قوت. ممنون از سایتتون.۱٫آیا دخول مقعدی صرفا با ورود آلت با اندازه استاندارد و معمولی هفته ای حدودا یکبار، باعث بی اختیاری در خروج باد معده به دفعات زیاد، میشه؟ آیا مبنای علمی داره؟ ۲٫ آیا واقعا دارو یا کرمی وجود دارد که باعث افزایش ابعاد آلت شود یا فقط تبلیغ است؟ اگر کسی نتیجه گرفته اعلام کنه.

 56. س می‌گوید:

  سلآم به همه و آقای دکتر
  دختر ۲۲ سساله هستم .
  میخواستم بدونم دقیقا چه طوری یه مرد رو به ارگاسم رسوند.
  با ماساژ آلت و بیضه ها؟این ماساژ بایچه جوری باشه؟
  اطلاع رسانی تو این زمینه ها خیلی کمه.اگه میشه مطلبی چیزی بذارید یا اینکه سایتی معرفی کنید.
  مرسی

 57. احمد می‌گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر
  من امروز با این موضوع آشنا شدم و دارم عقد میکنم همسر بنده هم با انجام هیچ کاری مشکلی نداره
  بخاطر همین خودم قبل از اینکه ازدواج کنیم خواستم امتحان کنم چون واقعا واسم جالب به نظر اومد
  به مدت نیم ساعت ۲ بند انگشت تمامی قسمت های داخل مقعد رو ماساژ دادم و هرکار کردم هیچ حسی به من دست نداد
  داشتم کلافه میشدم با تمام زحمتی که به خودم دادم اما به نتیجه ای نرسیدم
  به نظر شما علت کجاس؟
  خوب انجام ندادم؟ یا اینکه نقطه تحریک پذیرم ظعیفه؟
  تمامی صحبت های شما و دوستان رو هم مطالعه کردم و به این نتیجه رسیدم که همه دارن این نقطه رو و میتونن لذت ببرن
  ایراد کار من از کجا بود؟
  ممنون میشم دکتر اگه جواب بدین
  آخه من ۲۹ سالمه و سکس زیاد داشتم و….
  دوس دارم چیز جدیدی داشته باشم
  خیلی ممنونم

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   در مرحله اول دو احتمال مطرح است یکی اینکه حساسیت شما در این نقطه کم باشد و تمرکز حسی کافی نداشته باشید دیگر اینکه به ماساژ با فشار عمقی بیشتری نیاز داشته باشید که می توانید انرا در محل بین بیضه و مقعد هم اجرا کنید.در هر صورت پاسخدهی افراد با هم قابل مقایسه نیست

 58. ارشیا می‌گوید:

  سلام و ممنون از اطلاعات مفیدتون
  می‌خواستم لطف کنید و دربارۀ تحریک شدن مردها از طریق نیپل (نوک سینه‌ها) بیشتر توضیح بفرمایید
  و اینکه آیا این امر اصولا امری صددرصد طبیعی هست؟
  چونکه یجور تابو وجود داره توی جامعه دربارۀ بیان این موضوع
  و ندیدم که جایی رک درباره‌ش صحبت شده باشه
  من هم خودم اینطور هستم و هم دوستانی دارم که اینجور هستند که از خوردن نوک سینه‌هاشون توسط خانمی که پارتنر جنسی‌شون هست بشدت لذت میبرن
  و مقدار این لذت به قدری زیاد هست که حتی باعث ایجاد شک میشه که نکنه این موضوع غیرنرمال بوده باشه
  موضوع اینه که توی اذهان عمومی خوردن نوک سینه مرد توسط زن به عنوان یک رفتار محرک و شناخته‌شده بحساب نمیاد
  و حتی خیلی از خانم ها اصلا چیزی در این باره نمیدونند که میشه مرد رو با خوردن نوک سینه‌هاش به شکل وحشتناکی تحریک کرد
  سوال بنده اینه که آیا مردهایی که از خورده شدن نوک سینه‌شون لذتی نمیبرند آیا فقط بدلیل ناآگاهی‌شون هست؟
  یا اینکه یجور شرم و خجالت از بیانش دارند؟
  یا اینکه اصلا ذاتا بدنشون اینجوری ساخته شده که اعصاب تحریک پذیر در این نقطه از بدنشون وجود نداره؟
  من از همه دوستانی که این مطلب رو می‌خونن خواهش‌می‌کنم که تجربه خودشون رو دراین باره با بقیه درمیون بگذارند
  و حتی خانم‌هایی که چنین تجربه‌ای با مرد مقابلشون داشتند لطفا بیان کنند
  پیشاپیش ممنون از همه دوستانی که با بیان نظراتشون به بنده و پیشرفت بحث کمک میکنند
  و سپاس از جناب دکتر بابت سایت مفیدشون و وقتی که می‌گذارند

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   این موضوع اصلا غیر طبیعی نیست و تمام قسمت های بدن انسان قابلیت تحریک جنسی را دارد اما شدت ان در افراد مختلف فرق دارد. لذا ربطی به نااگاهی ندارد
   داشتن شرم بیان هم ربطی به لذت بردن و نبردن ندارد. و این دو مقوله متفاوت است
   نقاط حساس و به شدت تحریک پذیر در افراد فرق دارد و هر کس به کمک شریکش می تواند این نقاط را کشف کند و هرگز نباید خودش را با کسی مقایسه کند

  • س می‌گوید:

   سلام . آقای ارشیا نامزد من شرایطی مثل شما رو دارن و من تماما ایشون رو راضی میکنم . این حس شما کاملا طبیعیه

 59. اریان می‌گوید:

  با سلام اقای دکتر . من پونزده ونیم سالم هست.. ایاخودارضایی در مردان باعث میشود که بخواهند یا تمایل داشته باشند که کسی حالا چه یک مرد چه یک زن از پشت با اورابطه مقعدی داشته باشد؟و سوال دومم اینکه نمیدونم تازگیا چی کارم شده ولی فکر میکنم به خاطر این باشد که در سن بلوغ هم هورمون زنانه و هم هورمون مردانه در پسران ترشح میشود حالا تازگیا من با خودم فکر میکنم که اگر کسی با من رابطه مقعدی داشته باشد مثل این میمونه که مدفوع کنم پس فکر میکنم که شاید به من لذت بدهد و با خودم فکر میییکنم که من مشکلی دارم یا… که همچین فکری دارم لطفا من را راهنمایی کنید که درست فکر میکنم یا اشتباه یا اصلا به خاطر سنم است که همچین فکری به سرم زده(یا کسانی که رابطه مقعدی داشتند به من بگویند که این کار چه حسی به مقعد ان ها میدهد و کلا چه حسی دارند)

 60. م می‌گوید:

  سلام. من ۲۷ سالمه اما تا حالا فقط خودم تونستم خودم رو ارضا کنم و هیچ مردی نتونسته. بعد از یه مدتی که با یک نفر رابطه داشته باشم هم همون نقاط حساسم که لمسشون برام لذت بخش بوده هم کارایی خودش و از دست میده. به نظرتون مشکل از کجاست؟ به خاطر تمرکز نداشتنمه یا جسمیه؟ به هم جنسای خودمم تمایلی ندارم

 61. امید می‌گوید:

  این یه شگفتیه …. لذت بردن ما رو از سکس ۱۸۰ درجه تغییر داده … الان میفهمم که اوج لذت بردن از زندگی یعنی چی … مرسی دکتر …

 62. سینا می‌گوید:

  سلام خسته نباشید.جناب آقای دکتر من یک پسر۲۲ ساله هستم چند باری همجنس بازی داشتم الانم کسی باشه پایه هستم .سوالم این هست چرا من موقع فروع کردن الت طرف بعد با کمی تلمبه زدن ارضا میشم بدونه اینکه دست به التم بزنم چرا؟سوال۲ این هست واسه من که مفعولم مشگلی پیش نمیاد ممنون میشم ج بدین.

 63. ایریس می‌گوید:

  سلام خدمت شما
  ببخشید نمیخوام توهین کرده باشم فقط جهت اطمینان از گفته ها و راهنمایی های مفید شما، اسم شما رو تو سایت نظام پزشکی جستجو کردم فقط یه نفر با چنین مشخصاتی بود که عکسش خیلی با شما متفاوت بود لطفا میشه کمی بیشتر خودتان را معرفی کنید ممنون

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   شاید یکی عکس من رو حک کرده!!
   این که شوخی بود و عکس نظام پزشکی باید مال سالها قبل باشد
   فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه اصفهان و رشته مدیریت بهداشت از دانشگاه تهران. فعال در حوزه اموزش بهداشت و سلامت عمومی. درمانگر رجیستر شده اعتیاد و درمانگر اختلالات جنسی
   ورزش مورد علاقه کوهنوردی و عاشق طبیعت گردی
   موسس موسسه صدای سلامت با پروانه از وزارت بهداشت
   قابل رویت در کلینیک ترک اعتیاد نیایش در سعادت اباد تهران

 64. erfan می‌گوید:

  سلام آقای دکتر من پسر ۲۴ ساله مشکل تورم پروستات دارم.ایا این راه میتونه برای تسهیل تخلیه ادرار مفید باشه و تحریک پروستات باعث افزایش بیشتر حجمش نمیشه؟

 65. sara می‌گوید:

  سلام ..از مطلب خوبتون متشکرم
  من چند تا سوال داشتم
  ۱-برای تحریک نقطه جی در مردان آیا استفاده از دستکش لاتکس مرد رو ناراحت نمبکنه ؟
  ۲-چطور برای اون توضیح بدم که بتونه قبول کنه ؟
  ۳-اگر در زمانی که مشروبات الکلی مصرف کرده اینکارو انجام بدم خطرناکه ؟؟
  ۴-متاسفانه من نمیتونم به خوبی سکس دهانی رو برای همسرم انجام بدم چون ترشحات آلت جنسی باعث آزارمه …آیا این ترشحات بیرنگ طبیعیه ؟ و چطور باید سکس دهانی بهتری داشت ؟؟؟ صرفا هدفم ابنه که همسرم به اوج اذت جنسی برسه
  با تشکر

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   ۱٫خیر
   ۲٫نمی دونم چون به باورها شخصیت و تمایلات اون بستگی داره که من شناختی ندارم
   ۳٫خیرربطی نداره
   ۴٫ترشحات بیرنگ قبل از انزال در همه هست و کاملا طبیعی هست. پاسخ قسمت دوم سوال شما هم پیچیده است هم سخت و فقط یک نکته کوتاه و مهم را می توانم اینجا مطرح کنم وقتی شما در انجام این کار راحت نیستید واذیت می شوید نمی توانید حس خوبی منتقل کنید!
   در صورت تمایل به دریافت مشاوره دقیقتر و کامل تر لطفا با بخش مشاوره بهداشت جنسی صدای سلامت تماس بگیرید

 66. شهرام می‌گوید:

  با سلام به جناب دکتر من سالهاست که بیشتر موارد سرپایی دفع ادرار می کنم آیا این کار برای پروستات مضر است اصلاً دفع ادار سرپایی برای بدن مضر است یا نه ؟ از لطف شما برای جواب بی نهایت متشکرم.

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   اثری بر پروستات ندارد و اگر به تخلیه کامل مثانه منجر نشود می تواند در بعضی افراد زمینه ساز برخی مشکلات باشد لذا بهترین شکل تخلیه مثانه نشسته است. اما بطور کلی اسیب مستقیم و خاصی ندارد

 67. سارا می‌گوید:

  آقای دکتر شوهر من برای تحریک تقاط جی خود از یک ابزار استفاده میکند. آیا خطری او را تهدید نمیکند؟ ریسک استفاده از چیزهایی مثل آلت مصنویی برای تحریک مقعدی چقدر است؟

 68. محمد می‌گوید:

  سلام آقای دکتر قبل از رابطه جنسی عمیق با زنم با حرف هایی که از دوران مجردیش شنیدم اون و بردم دکترزنان و دکتر گفتند پرده حلقویه و گشاد شده حالا کار ما بخاطر یه مشکلی داره به جدایی میکشه ما حدودا ۵ماه با هم سکس میکردیم و دخول داشتم .
  میخواستم بدونم با معاینه پزشکی قانونی مشخص میشه که اولین بار با چه چیزی راه واژنش باز شده
  میتونم این ادعا رو در دادگاه مطرح کنم تا قاضی از طریق پزشکی قانونی پی گیری کنه یا نه ؟

 69. امین می‌گوید:

  سلام اقای دکتر ببخشید ایا درمان کامل زود انزال با دارو ممکن است ممنون میشم جوابم بدین؟؟؟؟؟

 70. ناشناس می‌گوید:

  سلام ایا برداشتن پروستات به دلیل بدخیم بودن میل جنسی مردان را از بین میبرد .همسرمن در ۵۶سالگی این عمل رو داشت و کمترین تمایلی به حتا لمس بدن من ندارد .ایا طبیعی ست؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   اینکه همسر شما تمایلی به روابط صمیمی و جنسی ندارد طبیعی نیست اما دلیل این امر صرفا برداشتن پروستات نمی باشد یعنی لزوما کسانی که جراحی برداشتن پروستات را انجام می دهند میل خود را از دست نمی دهند. باید موضوع بدخیمی ، عوارض جسمی و روحی این بیماری و داروهای مصرفی را هم در نظر گرفت و بهتر است با پزشک جراح ایشان در این خصوص صحبت کنید

 71. Ali می‌گوید:

  سلام آقای دکتر
  من ٣٠ سالمه و میخواستم بدونم چه روشهایی برای انزال سریعتر وجود داره
  من برعکس خیلی افراد که دچار زود انزالی هستند، بسیار دیر به حالت انزال میرسم و حتی گاهی نمیرسم و رابطه ی جنسی بدون انزال اکثر اوقاط باعث عصبی شدنم میشه
  البطه بوده مواقعی که حتی ١٠ دقیقه یا ١۵ دقیقه طول کشیده اما معمولا ۵٠ دقیقه یا ١ ساعت طول میکشه که در اکثر مواقع باعث خستگی شدید و حتی خودداری از ادامه ی ارتباط جنسی می شه
  از کاندوم هم نمی تونم استفاده کنم چون اکثر کاندوم های موجود اندازه ی کوچکی دارند و به هنگام استفاده در قسمت انتهایی باعث ایجاد درد میشوند و معمولا با کاندوم حس بسیار کمی دارم و ترجیح میدم استفاده نکنم
  قبلا از پاسخ شما ممنونم

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   همانطور که اشاره کردید این تاراحتی شیوع کمی دارد اما دلایل زیادی دارد که باید همه انها را بررسی کرد و دید کدام انها در شما مسبب بروز مشکل شده است و این خیلی فراتر از یک سوال است. اگر انزال دیررس تنها یک علت داشت انوقت می شد برای همه یک نسخه تکراری نوشت اما این طور نیست لذا شما می توانید برای دریافت پاسخ مناسب یا همان نسخه شخصی از طریق مرکز مشاوره با من تماس بگیرید تا با هم راجع به این موضوع صحبت کنیم

 72. ناشناس می‌گوید:

  متشکرم دکتر از پاسختون .

 73. ms می‌گوید:

  سلام اقای دکتر. ببخشید ایا دختری که تا حالا سکس از مقعد رو تجربه نکرده انگشت دست با کرم باشه به راحتی وارد مقعدش میشه. اخه دوس دخترمو اوردم انگشتم با کرم راحت میرفت داخل اونم میگفت دردش میاد ایا راست میگفت حس کردم فیلم ب
  درمی اورد

 74. ms می‌گوید:

  اقای دکتر لطفأ جواب بدین مهمه واسم

 75. محمد می‌گوید:

  سلام و تشکر از جناب دکتر
  لطفا در تنظیمات سایت تنظیم نظرات را طوری قرار بدهید که که نظرات ابتدا به تایید مدیر برسد بعد قابل دیدن برای عموم باشد
  ارزش این وبلاگ بیشتر از اونیه که با یه سری سوالات زیر سوال بره مثل همین سوال بالایی که فکر میکنم منظوراز نگارنده توهین و تمسخر جناب دکتر و بازدید کننده ها است
  باسپاس

 76. ناشناس می‌گوید:

  سلام آقای دکتر، حدود یک ساله با آقایی در ارتباطم و قصد ازدواج داریم. جدیدا متوجه شدم در دوران نوجوانی رابطه همجنس گرایانه داشته. خودش ادعا میکنه فقط محدود به همون دوران بوده
  به نظر شما نیاز به انجام مشاوره هست؟ یا اینکه این مساله میتونه طبیعی باشه؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   چنین روابطی در دوران نوجوانی و بطور گذرا خیلی عجیب نیست و این دلیلی برای همجنس گرا بودن نیست لذا شما اگر در روابط معمول یا عاطفی خود موردی مشاهده نمی کنید دلیلی برای مشاوره وجود ندارد

 77. مسعود می‌گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید و همچنین تشکر بخاطر سایت بسیار مفید شما و پاسخ های خوبی که ارائه می کنید
  سوال بنده بطور مشخص اینه که، بنده تجربه لذت از نقطه جی رو دارم اما لطفا راهنمایی کنید که آیا این تحریک و لذت تا مرحله انزال هم باید پیش بره یا اینکه بعنوان یک مقدمه صورت بگیره و در ادامه امیزش جنسی اونرو تکمیل کنه. در واقع زمان انجام در ابتدای امیزش باشه یا در انتها.
  ممنونم از وقتی که برای پاسخ دادن به بنده عنایت می کنید

 78. parsa می‌گوید:

  آقای دکتر با سلام و تشکر
  من دو سال و نیمه که ازدواج کردم و مشکل دیرانزالی دارم، طوری که آخرش کلافه می شم و متوجه شدم این موضوع همسرم را هم از این بابت که احساس می کنه به من لذت نمی رسونه اذیت می کنه. البته با پورنوگرافی و خودارضایی اذیت نمی شم، ولی رابطه با همسرم خیلی طول می کشه، درحدی که خسته می شم و بشدت عرق ازم می چکه، و آخراش بیشتر برام زحمت داره نه لذت. البته دخول از مقعد را روی همسرم انجام ندادم، چون نمی خام در مورد سلامتیش ریسک کنم. با وجود اینکه از شرایط ظاهری همسرم رضایت نسبی دارم، ولی آخرش برای ارضا باید متوسل به فانتزی سازی ذهنی با زنای دیگه بشم و این یه مقدار احساس گناه برام ایجاد می کنه، البته این احساس گناه نسبت به سال اول ازدواجم خیلی کمتر شده. دوست ندارم فانتزی سازی کنم، ولی وقتی تلاشم برای ارضا از طریق توجه به همسرم موفقیت آمیز نیست، این کار تاحدودی جواب میده. می خاستم بدونم این تنوع طلبی طبیعیه یا نه؟ و من باید چکار کنم که از دیرانزالی نجات پیدا کنم و با فکر کردن به زنای دیگه به انزال نرسم؟ اصلا لزومی داره که خودارضایی را ترک کنم یا نه، یا همسرم از این قضیه مطلع بشه؟ احساس می کنم پورنوگرافی و خودارضایی برام لذت بخش تر از رابطه با همسرمه و هرازچندگاهی بدور از چشم همسرم خونه را خالی می کنم برای پورنوگرافی و خودارضایی. این کارو دوست ندارم، چون همسرم در نظر گرفته نمی شه، ولی برام لذت بخش تره. شاید اگر دوباره می تونستم انتخاب کنم، ازدواج نمی کردم، چون از پورنوگرافی و خودارضایی لذت می برم. ممنون از راهنماییتون

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   سلام
   من می تونم جواب سوالات کوتاه شما را اینجا بدهم اما برخی از انها هم ریشه دار هستند و باید راجع به انها بحث کرد و برخی از انها جنجال برانگیز هستند و لذا ترجیح می دهم اگر دوست داشتید یک زمانی با صدای سلامت تماس بگیرید و کد ۱۰۱۰ را انتخاب کنید تا خصوصی حرف بزنیم یا حضوری شما را ملاقات کنم
   در مجموع شما مشکل سختی ندارید و همه این موارد قابل حل هستند

 79. یلدا می‌گوید:

  سلام وقتتون بخیر خانمی هست ۲۴سال و دختر هستم با فردی در سن ۲۰یا۲۱یه سی روابطی ایجاد کردم ایشون بعد۴سال سراغ من آمدند و به دلیل بهبود زندگی مالی پیشنهاد ازدواج دادند ایشون خیلی علاقه دارند که ما علاوه بر روابط زناشویی از طریق نقطه ج به وسیل ی کمربندی از پشت ایشان را تحریک کنم به گفته ی خودشان ماهی یک بار و در آن روز ساپورت بپوشند و ب نظر من حرکاتی غیر طبیعی می خواستم بدونم ایشون بیمار هستند یا طبیعی هست چنین درخواستی؟

 80. E می‌گوید:

  من دختری ۲۲ ساله ام و از هشت یا نه سالگی خودارضایی داشتم و تا الان هم ادامه داشته میخواستم بدونم آیا این مدت طولانی ممکنه به من آسیبی زده باشه یا اینکه باعن بشه
  و اینکه آیا خودارضایی ممکنه باعث پیری یا تنبلی تخمدان بشه
  ممنون میشم اگه به سوال من پاسخ بدید چون این موضوع ترس خیلی شدیدی در من ایجاد کرده و مشکلات روحی زیادی برام به وجود آورده

 81. محیا می‌گوید:

  سلام آقای دختر خانومی هستم۳۰ ساله۴ سال هست که ازدواج کردم ولی با دخول ارضا نمیشم این امر باعث ناراحتی وعصبی شدن من میشه،آیا میتونه علتش گشادی واژنم باشه چون همسرمم علاقه زیادی به نزدیکی از طریق مقعد داره،واین بیشتر باعث ناراحتی من وعصبی شدنم میشه،میتونم عمل زیبایی انجام بدم؟ ازکجا میتونم بفهمم واژنم گشاده؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   شما نیازی به عمل زیبایی ندارید بلکه نیاز دارید تا نکات و روشهایی را در روابط خودتان یاد بگیرید و انها را بکار ببرید. بطور کلی بدانید که خیلی از خانم ها با دخول ارضا نمی شوند و درصدی کمی از انها در بسیاری از روابط خود اصلا ارضا نمی شوند و این موضوع فی نفسه مهم نیست و شما در این مورد نکات زیادی را باید بدانید تا زندگی جنسی خود را متحول کنید

 82. آزیتا می‌گوید:

  به نام خدا.سلام آقای دکتر و خیلی ممنون از مطلب مفیدتون.
  من و همسرم خیلی دوست داریم این روش را تجربه کنیم .چون هم به دنبال روش های جدید هستیم و هم همسرم زود انزاله.
  ولیکن یه مرتبه تنقیه کرد و براش انجام دادم خیلی نتونستم کار خاصی بکنم و تحریک کنم نقطه ی جی اش را.به یه برجستگی خفیف توی دیواره ی انال و پشت آلتش رسیدم ولی نمی دونستم باید چی کار کنم.
  میشه منو راهنمایی کنید یا تصاویر یا فیلمی که البته فیلم پورن نباشه چون من و همسرم معتقد هستیم و دیدن فیلم پورن را حرام میدونیم. ولی نظر شرع در مورد این تحریک مثبت هست و مشکلی نداره پرسیدیم…
  میشه با یه روش آموزشی راهنمایی مون کنید؟
  تشکر

 83. حمید می‌گوید:

  با سلام وعرض خسته نباشید خدمت جنابعالی
  سوالی از حضورتان داشتم که امیدوارم بی ادبی و بی حیایی بنده را ببخشید .
  از روش طبیعی برای جلوگیری استفاده می کنم و هنگامی که می خواهم به اوج لذت برسم و بیرون انزال کنم هنگام خروج مایع هیچ لذتی نمی برم و اگر بلافاصله بعد از خروج مایع ْ آلت را با دست لمس کنم لذت کمی دارم و در گاهی از اوقات لذت همراه با یک حالت ناخوشایند و احساس دفع ادار می باشد ولی در زمانی که انزال مهبلی دارم این حالت ها برایم پیش نمی آید و لذت خوبی می برم . خواهشمند است راهنمایی فرمائید . با تشکر ..

 84. فرشاد می‌گوید:

  با سلام
  خیلی جالبه که من همیشه این حس رو داشتم که شریک جنسیم این نقطه جی منو تحریک کنه جالب بود که همیشه وقتی اینکار و انجام میداد من رابطه جنسی خوبی داشتم ولی بخاطر ترس از اینکه افکار دیگری داشته باشه من ترس از گفتن ان داشتم ولی حالا میبینم که این یک میل طبیعی است و جای نگرانی ندارد. نمیدانم شما هم طبق گقته بالا باز این امر را تایید میکنید یا نه

 85. سامان می‌گوید:

  آدرس و شماره تلفن کلنیک را میخواستم لطف بفرمایید به ایمیلم بفرستید

 86. فاطمه می‌گوید:

  آقای دکتر بابت مطالب ارزنده تون واقعا ممنونم و البته وقتی برخی نظرات رو میخونم بسیار ناراحت میشم که جامعه ما چقدر درگیر فکرای جاهلانه است از اینکه بگذریم، من و همسرم سه ساله که ازدواج کردیم، بدلیل اینکه خانواده هایی مذهبی داریم دوران عقد کوتاهی داشتیم (سه ماه) که البته در این دوران فقط به مقدمات عروسی فکر کردیم و نزدیکی نداشتیم، بعد از عروسیمون هر دفعه که نزدیکی میکردیم چیزهای جدیدی کشف کردیم و کم کم دنبال مطالب آموزنده در اینترنت گشتیم و هر دفعه من مطلبی میخونم و همسرم را سوپرایز میکنم و ایشون هم با کشف بدن زنان من رو سوپرایز میکنه، خواستم بگن ما این مطلب نقطه جی در مردان رو اطلاع نداشتیم و گاهی با هم مطالب رو میخونیم چند شب پیش برای اولین بار برای همسرم انجام دادم و با اینکه رضایتش رو با خجالت بروز داد ولی برای من بسیار مسرت بخش بود که تونستم کاری متفاوت برای همسر با وقار و متینم انجام بدم. از همه زحماتی که در این زمینه میکشین بسیار ممنونم و خواهش میکنم دیدگاه آلوده به جهل بعضی افراد را جدی نگیرید. من و همسرم هر دو از شما ممنونیم.

 87. ali می‌گوید:

  سلام…من ۱۹ سالمه…و ی همجنسگرا هستم…۲ بار سکس داشتم…اما از این رابطه بدم میاد…با چند تا دختر دوست بودم ولی فقط در حد حرف زدن..ولی میدونم توی سکس با دختر ارضا نمیشم…بعدا توی سکس با پسر از پشت سکس نداشتم و من فاعل بودم…چطوری میتونم ترک کنم. نمیخوام ب رابطم با پسر ادامه بدم..چی کار کنم که به قولی استریت بشم…این مشکل طرف مقابل منم هست و خیلی دیگه از افراد…خیلی ممنون میشم کمکم کنید…

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   در خدمت شما هستم یا باید تشریف بیاورید کلینیک یا باید برای جلسات مشاوره تلفنی هماهنگ کنید تا بتوانیم روی موضوع شما کار کنیم
   هماهنگی از طریق پیامک به شماره ۰۹۳۷۳۸۳۷۰۹۳ (فقط پیامک)
   یا تماس با شماره ۲۳۵۸۴۴۴۴ داخلی دو

 88. مهسا می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  من ۲ساله عقد هستم گاهی اوقات وقتی شوهرم زودتر ارضا میشه خسته میشه و از راه نقطه ی کلیتوریس نمی تواند مرا ارضا کند آیا اگر خودم اینکار را انجام دهم به همراه معاشقه با همسرم خود ارضایی محسوب میشود؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   خیر اینطور نیست و شما می توانید به خوبی از این روش استفاده کنید اما سوال این است که چرا همسر شما نمی تواند این کار را بکند برای من قابل درک نیست !! خستگی را در این خصوص نمی فهمم و حتما لازم است ایشان اموزش ببیند

 89. دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

  من هم نمی دانم و برای اینکه متوجه بشوم نیاز دارم تا اطلاعات بیشتری از شما بگیرم و انرا بررسی کنم
  در صورت تمایل یا از طریق مرکز مشاوره تلفنی یا ازطریق سرویس پیامک سلامت با من تماس بگیرید

 90. baran می‌گوید:

  سلام و عرض ادب
  ممنون از اطلاع رسانی خوبتون و از سعه صدرتون در پاسخگویی به دوستان بزرگوار…استفاده کردیم
  دوستانی که دوست ندارن انگشت خود رو در انال شریک جنسیشون ببرن ، میتونن برای تحریک نقطه جی آقایون از فشار بیرونی استفاده کنن و از بیرون ماساژ بدن ، بی تاثیر نیست.. ماساژ در رابطه جنسی بسیار مهمه…باید بدن شریک جنسیتون رو خوب بشناسید و نقاط حساساشو بدونین .. همه مث هم نیستن و شاید مردی باشه که در نقطه جی تحریک پذیری کمی داشته باشه و مثلا روی بازوهاش حساس باشه و یا کشاله رانش و یا پهلوها…ماساژ همزمان دو نقطه بدن هم بسیار موثره و تحریک پذیری رو دوچندان میکنه..تحریک همزمان نقطه جی و پیشانی ناحیه بین ابروها یک نمونه است…. پیروز باشید و برقرار

 91. ممل می‌گوید:

  با سلام و تشکر از اقای دکتر.من ماساژ از سطح پوست رو انجام دادم ارضا نشدم اما یه لذت خاصی به آدم میده که به امتحانش می ارزه.
  روش جالبیه.

 92. علی می‌گوید:

  سلام ببخشید فقط میخواستم بدونم انگشت یا شی دیگر داخل مقعد کردن برای آقایون حکم شرعیش چیه؟؟

 93. ailin nor می‌گوید:

  سلام
  زنی چهل و شش ساله هستم که به تازگی طلاق گرفته ام . حتی در طی زندگی زناشویی ا م دست از خودارضایی برنداشتم چون همسر سابقم تلاشی برای ارضای من نداشت . مدتی است متوجه شده ام که بعلت خود ارضایی ام بسیار دیر ارضا میشوم . آیا راهی هست که بتوانم براحتی ارضا شوم؟

 94. سمیه می‌گوید:

  با تشکر فراوان از شما
  خیلی ممنونم که بالاخره تریبونی وجود داره برای پرسش و پاسخ و اطلاع رسانی…خیلی ممنونتون هستم
  همسر من خیلی تمایل داره با من سکس از راه مقعد انجام بده اما چون من عوارض اینکارو مثل گشادی و بی اختیاری میدونم اجازه این کار و نمیدم…در ضمن شنیدم اگر نقطه جی رو در مردان تحریک کنیم دیگه تمایلشون برای سکس از مقعد از بین میره..میخواستم بدونم صحت داره و یا اینکار امکان داره تمایل ایشون و مشکل مارو بیشتر کنه….باز هم سپاسگذارم پاسخ میدید.

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   در وهله اول باید بدانید که این یک تریبون نیست و تنها یک وبلاگ شخصی و تخصصی است
   این روزها تمایل برای این شکل از رابطه بیشتر شده و البته در بین دختران باکره بیشتر دیده می شود اما در بین زوجین نیز بعنوان تنوع گاها استفاده می شود. موضوع علاقه ایشان یک چیزی است موضوع سلامت و خواست شما چیزی دیگر
   نقطه جی هیچ رابطه ای با کشش به سمت رابطه مقعدی ندارد(تاجایی که من میدانم) و من شنیده شما را تکذیب می کنم. این تحریک کمک می کند مرد از رابطه خودش لذت بیشتری ببرد و بخصوص برای برخی افراد بسیار موثر است

 95. حسین می‌گوید:

  سلام آقای دکتر مدتی بود که در ناحیه پرینه خود با سرفه احساس درد میکردم.از دست اون درد راحت شدم اما هم اکنون ادرارم یه کم با تاخیر میادوهمینطور وقتی میخوام ارضا شم.و اینکه ادرار با سوزش در نوک آلتم همراه هستش.وقتی هم میشینم زیر بیضه یا خود بیضه گرم میشه.کشت ادرارم هم منفی اومده.اما دکتر که معاینه کرد گفت تورم و عفونت پروستاته که تو ادرار نشون نمیده.الان دو هفته ای میشه آنتی بیوتیک و ولتارن میخورم اما اون چنان تغییری احساس نکردم.تورو قرآن راهنماییم کنید چیکار کنم؟؟؟ آیا خوب میشم؟؟؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   علایم به نفع مشکلی در پروستات است و من هم حدس میزنم باید پروستات بیمار باشد اما تشخیص نوع بیماری و درمان بحث دیگری است. اگر مدت دو هفته دارو خوردید و اثر نداشت یعنی یا تشخیص درست نیست یا دارو مناسب عفونت نیست لذا توصیه می شود با پزشک دیگری مشورت و ملاقات کنید. اگر تهران هستید مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد مناسب است

 96. نازگل می‌گوید:

  من مدتهاس که G-Spot همسرم رو طبق درخواست خودش لمس میکنم و اونم به شدت لذت میبره ولی ناراحت بودم و ونمیدونستم علت لذتش چیه و حالا با خوندن این مطلب خیالم راحت شد، واقعا ممنون
  یه سوال دارم: همسر من به شدت زود انزاله و این مسأله جفتمونو اذیت میکنه و تنها راه حل فعلیمون استفاده از کاندوم Double Delay هست ولی کاندوم هم معایب خودش رو داره چون ما ۳ساله ازدواج کردیم و دائم کاندوم…
  واقعا نمیدونیم چیکار کنیم. میشه راهنمایی بفرمایید
  ممنون میشم

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   برای این موضوع باید همسرتان را ملاقات دارم این موضوع درمان های خاص خودش را دارد اما چون درمان دارویی نیست و مشکل جسمی نیست باید حوصله کنید و پیگیری داشته باشید
   در صورت تمایل هماهنگ کنید و تشریف بیاورید ۲۲۱۳۳۴۴۵

 97. الهام می‌گوید:

  سلام. من ۲۵سالمه و یک ساله ازدواج کردم همسرم علاوه بر سکس معمولی گاهی اوقات با خواهش و تمنا سکس از مقعد هم انجام میده. البته این عمل با رضایت خودم و بدون هیچگونه خشونتی انجام میشه که تا به حال چهاربار این کار انجام شده از دفعه ی اخر بادهایی ازمن خارج میشه که قبلا اینطوری نبودم و ازطرفی دوست ندارم به پزشک مراجعه کنم اگر بگید علت این چیه و ایا خودش خوب میشه یانه!؟ ممنون میشم

 98. zr می‌گوید:

  با سلام و عرض ادب
  جناب آقای دکتر بسیار از زحماتی که برای بالا بردن و اعتلای دانش تقبل می فرمایید سپاسگزارم.
  در جامعه کنونی ما فقدان دانش و نبود دسترسی مستقیم به مطالب زناشویی به یکی از مشکلات اساسی تبدیل گردیده است. خانمی تحصیلکرده و کارمند می باشم و متاهل هستم. ۳۵ سال دارم و ۱۲ سال ازدواج کرده ام. متاسفانه در سال های اول زندگی به علت عدم آگاهی و فقدان منابع اطلاعاتی و از همه مهم تر شرم مطرح کردن مسایل آسیب دیدم. اینقدر برخورد با مسایل را تابو بهمان معرفی کرده بودند که حتی قادر به مطرح کردن و نشان دادن احساسات پیش همسرم نبودم و احساسات خود را اکثرا سرکوب می کردم. تا اینکه سرانجام به مشاور مراجعه نمودم و کمی راجع به چگونگی نمایش احساسات راهکارهایی را مطرح نمود. بالاخره توانستم حس گناه و ارتکاب اشتباه را در خودم تا حدودی حل کنم. ولی زمانی که باید از زندگی ام لذت می بردم را از دست دادم. دوستان عزیز یاد بگیریم با مشکلات مواجه شویم و آنها را پنهان نکنیم چون روز به روز بزرگ تر و ریشه دار تر می شود.
  با سپاس

 99. asal می‌گوید:

  سلام میشه لطف کنید روش پیدا کردن نقطه جی آقایون رو توضیح بدید

 100. امیر می‌گوید:

  سلام شاید سواله من با موضوع یه خورده فرق داشته باشه ولی چن وقتیه که ذهنه منو به خودش مشغول کرده اونم اینه که به طور طبیعی در یک رابطه جنسی آیا واقعا لذت بیشتر رو طرف مونث میبره و چرا…..اگه ممکنه جوابتون کامل باشه چون برام مهمه…. بسیار ممنون.

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   اصلا چنین چیزی نیست و لذت یک مقیاس کمی ندارد که قابل اندازه گیری باشد و قابل مقایسه بین افراد
   این یک برداشت و دریافت درونی است و خیلی شخصی است حتی زمان توصیف همه به یک شکل انرا بیان نمی کنند لذا این ذهنیت شما درست و علمی نیست

 101. سینا می‌گوید:

  سلام. من ۱۹ سالمه و چند سالی هست خود ارضایی میکنم. یک سالی هست که با انگشت یا وسایل دیگر هر ۲ ماه یک بار درون آلت خودم میکنم و بعدش خیلی پشیمون میشم که این کارو انجام دادم چون همیشه میترسم که این کارم شاید دلیلی بر مفعول بودن باشه. در ضمن از این کار لذت میبرم ولی بعد از ارضا شدن احساس گناه میکنم. اول میخواستم بدونم این تمایل من طبیعیه یا این که من مفعولم؟(تاحالا هم جنس بازی نکردم).دوم این که خیلی میترسم موقع ازدواج به هر نحوی دکتر یا زنم از این که مقعدم قبلا باز شده چه عکس العملی نشون میده میخواستم بدونم ممکن هست اصلا از این کار من بی خبر بمونن؟ یعنی از روی ظاهر. ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   همه نگرانی های شما صرفا بدلیل کمبود اطلاعات است و بی مورد است و در صورت تمایل می توانید برای دریافت مشاوره و اطلاعات کاربردی و مفید برای خودتان با مرکز مشاوره تماس بگیرید یا با پیامک سلامت با من تماس بگیرید

   • رضا می‌گوید:

    بنده حدود ۳ سال هست که در تخلیه ادار مشکل دارم به اینصورت که ادرارم مرحله به مرحله خارج میشه و در اخر قطره قطره و با سختی تمام میشه طوریکه حس میکنم هنوز داخل التم ادرار باقی مانده و گاهی اوقات هم که منی دیر به دیر ازم خارج میشه اخر ادرارم کدر رنگه
    تا حالا دوبار به دکتر مراجعه کردم و سونوگرافی شدم خوشبختانه مشکل پروستات نداشتم و دارو هایی که مصرف کردم در مرحله اول شامل
    سیپروفلوکساسین – پرازوسین بود که تا ۶۰ درصد بهبود حاصل شد ولی در مرحله بعد
    باکلوفن – داکسی سایکلین – دیکلوفناک رو مصرف کردم که هیچ تاثیری نداشت
    الان واقعا از این موضوع رنج میبرم ولی نمیدونم که باید چه کار بکنم لطفا راهنماییم کنید
    تشکر ازشما

 102. آرش اميري می‌گوید:

  باسلام ضمن تشکر ازمطالب ارزشمندتان سوال من اینست که مردی هستم ۴۰ساله و ۱۸ ساله که ازدواج کردم و تو این مدت من خیلی علاقه داشتم که همسرم سکس دهانی داشته باشد که هربارامتناع میکندو میگوید دوست ندارم علاوه برآن اجازه هم نمیدهدکه من نیز ناحیه تناسلی و حتی چوچوله را لیس بزنم ولی من خیلی این کار دوست دارم برای حل این مشکل چچکار کنم.

 103. yaser می‌گوید:

  سلام آقای دکتر.
  یه سوالی داشتم اینکه آیا بزرگی پروستات میتونه به مقعد فشار بیاره؟ چون اوایل من مثانه ام کامل تخلیه نمیشد دو بار سونوگرافی رفتم ۱۱۵ سی سی و ۹۵ سی سی ادرار باقی مونده بود. ولی اخیرا متوجه شدم که مدفوعم هم باریک شده و هم به زور تخلیه میشه.آیا میتونه دلیلش بزرگی پروستات باشه؟

 104. sj می‌گوید:

  سلام میخواستم بدانم کسی ک همجنس بازی اقایان کرده باشد ایا در سن ۱۶ساگی ممکن است برای بیضه ها یش اتفاقی بییافتد؟

 105. مینا می‌گوید:

  سلام آقای دکتر و واقعا سپاسگذارم از مطالب مفید و پاسخگویی با حوصله ی شما . لطفا اگر در شبکه های مجازی مثل لاین یا واتساپ و … فعال هستید یا گروه دارید اعلام بفرمایید تا راحت تر بصورت آنلاین از مشاوره ی شما بهره ببریم .

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   از توجه شما متشکرم
   هیچ گروه اجتماعی وجود ندارد و مشاوره انلاینی هم وجود ندارد اینجا در حد پاسخ دادن به سوالات کوتاه و مختصر و انهم در حد بضاعت علمی و زمانی اقدام می کنم و بقیه اش مشاوره و اموزش و درمان انفرادی است که به اشکال مختلف صورت می گیرد حضوری تلفنی و پیامک
   حمایت شما هم بزرگترین سرمایه و مشوق برای ادامه است

 106. احمد می‌گوید:

  سلام
  من ۲۷ سالمه وقتی نوجوان بودم رابطه با همجنس داشتم و بهشدت از رابطه از مقعد لذت میبرم ولی از اونجایی که از لحاظ عاطفی کاملا به زن ها وابسطه هستم همجنس گرایی رو به مدت ۵ سال به طور کامل کنار گذاشتم.
  سوال من اینه من تو سکس با دوست دخترام بشدت نیاز به این حرف دارم که بهم گفته شه کونی یا دوست دارم انگشت بشم، یا اینکه بهم گفته شه تو بچگی کون دادم یا انواع دبگر تحقیر شدگیها با الفاظ رکیک، واقعا به جز این روش ارضا نمیشم.
  حالا سوال من میخواهم به پارتنر هام این موضوع رو نگم ولی بهر حال میگم و بعد از سکس به جای خوشحالی و لذت فقط عذاب وجدان دارم و فکر میکنم طرفم در مورد من چی فکر میکند، این موضوع به یک جنگ برای من تبدیل شده از یک طرف از شریکم میخواهم از یه طرف بعد سکس باید از من معذرت خواهی کند و من بهش تاکید کنم در بچگی کون ندادم فقط یه نیاز مازوخیسمی درون منه و از این چرتو پرتا بگم . وقعا نیاز به کمکتون دارم مرسی

 107. رضا می‌گوید:

  سلام دکتر من با مراجعه به دکت تشخیص پروستاتیت داده شد الان چند سالی هست درگیرم بطوریکه در طول خواب شبانه گاه شش یا هفت بار مجبور به تخلیه پیدا میکنم حال چند راهنمایی اول یک برنامه غذایی برای کم شدن عوارض و دوم روش صحیح ماساژ مقعدی و در صورت امکان ماساژ از روی بدن نه داخل مقعد را بفرمایید اخه اینکار شما برای ما مردای دهه ۵۰ سخته

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   در خصوص برنامه غذایی متوجه منظور شما نمی شوم برای کم شدن عوارض چه چیزی
   این بیماری شما در طول این چند سال کامل درمان نشده؟ ایا با پزشک دیگری در خصوص تشخیص و درمان مشورت کرده اید؟
   مآساژ را می توانید از روی منطقه پرینه یا پوست حد فاصل مقعد و بیضه انجام دهید با ترکیبی از مالش و فشار عمقی

 108. آ شیل می‌گوید:

  سلام دکتر پسری ۲۷ساله هستم مشکل من خود ارضای هستش از سوم راهنمایی ادامه داره زیادم ترک کردم ولی فایده نداره.ومشکل بعدی اینکه نمیتونم با جنس مخالفانم رابطه جنسی برقرار کنم مثلا با دوست دخترم رابطه جنسی میخواستم برقرار کنم التم نعوظ نمیکرد با اینکه دوست دخترم تلاش زیادی کرد نشد.مگه اینکه باخود ارضای نعوظ کنه و زود ارضا میشم واین امر باعث شده ازداج نکنم.خواستم بدونم درمانی هست.ممنون میشم جوابمو بدید خواهش میکنم.

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   بله درمان دارد و می توانید در صورت تمایل برای این امر به کلینیک تشریف بیاورید. مشکل سخت و پیچیده ای هم نیست اما کمی زمان می برد
   تلفن کلینیک ۲۲۱۳۳۴۴۵

   • م م می‌گوید:

    سلام من ز نوجوانی خود ارضایی داشتم متاسفانه و این امر اصلا مورد دلخواهم نبود اما روم نمیشد برم دکتر مشاوره و سعی در برطرف نمودنش داشتم. تا ازدواج کردم و از سر این قضیه رفته بود که بی میلی شدید شوهرم به من باعث روی اوردنم به این رفتار زشت شد. همسرم ماهی ۱بار سراغ من میاد در حالیکه فقط ۳۰ سالشه.این سردی اون که حاضر به درمانش نیست منو به طرف ارضا شدن میکشه .چیکار کنم خوب بشم

    • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

     برای درمان می توانید بطور حضوری یا غیر حضوری با من یا یکی از همکاران من تماس بگیرید
     هماهنگی برای ملاقات حضوری ۲۲۱۳۳۴۴۵
     هماهنگی برای مشاوره تلفنی ۲۳۵۸۴۴۴۴ یا تماس مستقیم با مرکز مشاوره ۹۰۹۲۳۰۱۹۱۹

 109. SALAR می‌گوید:

  اقایه دکتر امیر سخاوتی بهتون خسته نباشید میگم چون واقعا زحمت میکشین و وقت خودتونا میذارین تو وبلاگ و اطلاعات خودتونا در اختیار دیگران قرار میدید به علاوه اینکه جواب همه را یکی یکی سر صبر و حوصله دادین!!!همچین چیزی را من کمتر جایی دیدم و دستتون درد نکنه
  راستش فکر میکردم این نقطه جی را فقط زن ها دارن در صورتی که حالا خوندم متوجه شدم که نه مرد ها هم دارن
  یک مسئله ای هست که به طور کلی خلاصه میگم که قابل توجه همه دوستان باشه
  من یک دوستی دارم که یک جا کار میکنه و بابت اینکه علت طلاق به طرز چشم گیری افزایش پیدا کرده تحقیق کردن که علت چیه؟از ۵۰۰ نفر که در حین طلاق بودن اطلاعات گرفتن و صحبت کردن
  حالا نتیجه چی بود؟
  تو این ۵۰۰ نفر کمتر از ۵ درصد بودن که بابت پول داشتن طلاق میگرفتن
  بقیه شون بابت نا رضایت جنسِی>کمبود محبت>ارضا نشدن جنسی و روحی
  یعنی در اصل بیشتر از ۴۵۰ نفر بابت مسئله جنسی طلاق گرفتن
  متاسفانه به خاطر خوردن غذاهایی که تو ایران مرسوم شده مثل غداهای چرب و پر کالری تو مسائل جنسی نتیجه مخرب میذاره!!!
  چاغ شدن و گذشت زمان پس از ازدواج تو مسائل جنسی رابطه بدی داره و همینطور عدم وقت برا ورزش در مرد ها اکثر اقایون هم که اعصابشون خورده و سیگار میکشن و مشروب مصرف میکنن که همه اینا دست به دست هم میده که هم نتونن نعوظ کنن و هم اینکه زود انزال شن و هم اندازه الت شون کوچک بشه که در نهایت باعث نا رضایتی خانم شون بشه
  خیلی ها هم هستن که مصرف دخیانیات ندارن و همینطور مشروبات الکلی اما بابت استرس هایی که در طول روز بهشون وارد میشه تو مسائل جنسی شون تاثیر منفی داره که بابت اعصابه
  به نظر من خانم هایه ایرانی اینطور هم نیستن که بشه گفت بدشون میاد شوهرشون ازشون بخواد انگشت شونا تو مقعد شون کرد چون وقتی با دلیل و منطق و حرف مشاور بهشون بگیم خب طبیعاتا میفهمن و قبول میکنن مگه گناه کبیره کردیم که نقطه جی مون عصب هاش تو مقعد مون؟خب مردا اینطوری افریده شدن اون وقت چطوره که نقطه جی زن ها بالایه لوله ادرار شونه؟اون وقت مرد ها تحریک کنن با دهن اون قسمت را که بالایه لوله خروج ادار زن ها و کثیف بو میده اون وقت ما مرد ها که نقطه جی مون بخواد تحریک بشه بخوان بگن بده؟البته ببخشید که رک حرف زدم ولی خب واقیعته کاریش ام نمیشه کرد به علاوه اینکه این حرفا ماله دوره قدیم بوده که مرد باید جلو زنش ابوهت داشته باشه چون اگه اینطوره ادم برا زنش مرد نیست نره!
  حالا دیگه اکثرا تحصیل کرده و فهمیده تر ان نسبت به قبل و منطقی ترن و اینترنت ام که در دست اکثرا هست و کلی اطلاعات میتونن بخونن و تحقیق کنن
  من عقیده ای که دارم اینه که هر چیز خوبی در این دنیا یک بدی داره و هر بدی یک خوبی مثل یک کفه ترازو میمونه سکس ام همینطور در کنار لذت هاش این مسائل هم هست که کمی ناخوشایند ولی با چندبار انجام دادن کنار همسر یک امر عادی میشه همینطور که بعد از سکس بود بد عرق و ترشی دهان و این مسائل در اخر سکس هست
  حالا اگه کمی فکر کنین تو اون ۵۰۰ نفر طلاق یا در اصل ۴۸۰ نفر که برا سکس طلاق گرفتن چند نفر از نقطه جی مردان خبر داشتن؟
  یک مسئله دیگه اخرش اضافه کنم در مورد دخیانیات
  متاسفانه این مصرف قلیان خیلی امر طبیعی شده تو خونواده ها و خانم ها هم خیلی رو اوردن و یک فرهنگ خیلی بدی شده تو اجتماع مون باید دست به دست هم این مسئله را جلوگیری کنیم ازش تاثیرات خیلی بده داره از جمله نارضایت جنسی و باردار نشدن خانم ها
  ورزش تو کم کردن استرس خیلی موثر همه گی سعی کنید روزی ۴۵ دقیقه ام شده ورزش کنید به پیشنهاد خودم بهترین موقع برای ورزش یک ساعت بعد از شام یعنی شب هست چون در طول شب ورزش کردن باعث سوختن چربی میشه ولی در صبح ورزش کردن باعث سوختن عضله میشه خیلی فرق داره و هر کاری که ادم باید بکنه باید تحقیق کنه و در اصل اصولی و علمی پیش بره و یکی از عیب هایه ما ایرانی ها اینه که اموزش ندیده تو هر کاری میخوایم اوساگی کنیم
  ببخشید اگه طولانی بود
  سالار ۲۲ ساله از اصفهان مجرد

 110. SALAR می‌گوید:

  یک سوال هم دارم
  این نقطه جی دقیقا به چه درد میخوره؟
  برا نعوظ کردن؟
  لذت جنسی فقط؟
  یا با تکرار مالش باعث ارضا شدن میشه؟کدوما؟هر سه تا یا فقط یکی؟یکم عجیبه اخه

 111. سینا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر تخم سمت چپه من یه کم بزرگتراز راستیه می خواستم ببینم طبیعیه یا من مشکل دارم.تشکر

 112. امير می‌گوید:

  سلام اقای دکتر من مرد هستم و ۳۵ ساله بعد از ازدواج وقی همسرم میخواست نقطه جی رو ماساژ بده من لذتی نمیبردم و لی از اینکه انگشتشت وارد مقعد میشد احساس لذت زیادی میکردم لذا هم اکنون با فشار انگشتان همسرم در مقعد لذت بسایر زیادی میبرم این کار حتی تا ۴ انگشت میشه که در اخر با همین روش بعضی مواقع ارضا میشم
  میخواست ببینم با توجه به ۴ اگشت ضرری نداره و ارضا شدن از همین طریق برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 113. مریم می‌گوید:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید!
  من مدتیه که مشکلی برام پیش اومده که نمیدونم چطور حل میشه!من در ناحیه کلیتوریسم که غضروفی روشه و برای همه همینطوره ،ضربه دیده و به داخل رفته!حالا نمیدونم که ایا باید جراحی کنم؟یا این موضوع اونقدر مهم نیست؟تا چند وقت پیش گاهی درد داشتم اما الان دیگه نه
  خیلی ممنونم اگه کمک کنین

 114. سارا می‌گوید:

  سلام
  آیا امکان داره پرده دختر با دیدن فیلم پورن و ایجاد حس لذت در فرد پاره بشه؟
  دیدن فیلم پورن و لذت بردن خودارضایی محسوب میشه؟

 115. تیک می‌گوید:

  دکتر سلام پسری ۲۸ساله هستم از اول دبیرستان تا حالا خودارضای کردم البته زیاد سعی کردم ترک کنم ولی نشد الانم دارم سعی میکنم ترک کنم.این امر باعث شده که با جنس مخالفم نتونم رابطه جنسی برقرار کنم،چند وقت پیش با دوست دخترم میخواستم رابطه جنسی برقرار کنم آلتم نعوظ نکرد با این که دوست دخترم تلاش زیادی کرد نشد که نشد،مگه اینکه با خود ارضای نعوظ کنه اون وقتم سریع ارضا میشم برای مشکلم درمانی هست.
  از صبوری تون ممنونم.
  جواب مو بدید خیلی افسردم کرده.

 116. salar.black می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر من این قسمت را درست نمیتونم حس کنم و یک مقدار بهم لذت میده ولی بعد از اون دیگه نمیتونم یک مقدار سخت دست رسی بهش میخوام بدونم در صورت لامسه چه طوریه که دقیقا بشه فهمید غده پروستات هست که داریم ماساژ میدیم
  من یکم ماساژ دادم ولی کلا فکر میکنم چون خودم دارم این کارا میکنم اینطوریه حتما اگه همسر بخواد اینکارا کنه بهتره درسته؟چون درست رسی برا همسر راحت تره تا خودمون؟

 117. محمد همدان می‌گوید:

  باعرض سلام و خسته نباشی به آقای دکتر سخاوتی و تشکر از وقت و حوصله یی که برای جواب دادن میگذارن مطالب واقعا مفید و کاربردی هست و تشکر از کاربران محترمی که با رعایت ادب سوال و نظراتشون رو میگن. (قبل از اینکه بدونم نقطه جی چیه از راه ماساژ لذتش رو بردم)سوالم اینه: خانم من ده ساله ناراحتی میو کاردیت داره اثر داروها باعث پوسته پوسته شدن سینه گردن….ولاغر شدنش شده ولی سرد مزاج شدنش نمیدونم چیه ؟اصلا تمایلی به سکس نداره (ماهی یکبار)وقتی داره خوب هم ارضاء میشه ولی…- این سرد بودنش میتونه ازطبعات ناراحتی قلبی و اثر داروها باشه .دیگه خیلی دارم اذیت میشم. متشکرم

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   در واقع سوال شما به بحث این قسمت ارتباطی ندارد و موضوع کاهش میل جنسی را باید در بخش خودش مطرح می فرمودید. یکی از دلایل کاهش میل جنسی بیماریهای مزمن هستند و یکی هم داروهای قلبی لذا باید به این موارد توجه داشت و برای مداخله در این موارد لازم است با هر دو نفر گفتگو داشته باشیم

 118. هوشنگ می‌گوید:

  سلام اقای دکتر
  من یک مشکلی دارم که نمیدانم چیه؟مثلا وقتی در رختخواب هستم و یک فکر تحریک امیز
  تو ذهنم میاد در یک لحظه بدون اینکه نعوذی پدید بیاد یا منی و حتی مذی حرکت کند
  بدنم بیقرار میشه و نمیتونم بخوابم تا برم و ادرار کنم و البته استبرا هم انجام میدم
  شما میدونید مشکل چیه و ایا جدی است؟البته مدتی هست اینطوریم
  باتشکر

 119. نازنين می‌گوید:

  سلام اقاى دکتر من سؤالى درباره ى همجنسگرایى در مردان داشتم
  ایا واقعا توسط زنان تحریک نمیشوند؟؟؟؟
  من به تازگى دوست پسرم اعتراف کرد که همجنسگرا بوده و فقط میخواسته امتحان کنه و من هیچوقت نتونستم اونو تحریک کنم ایا أین حرف صادق است؟؟؟

 120. hasti می‌گوید:

  دکتر سلام,من متوجه نشدم دقیقا چجوری پروستات همسرم رومیتونم ماساژبدم میشه بیشتر توضیح بدید یا ی پست باتصویر بذارید,بعد ازکجا میشه این رو باهمسر طوری مطرح کرد که ناراحت نشه اخه مقعد مردا جز نقاطیه که ازش محافظت میکنن ولی برامن رضایت وارضای همسرم مهمه

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   توضیحات بیشتر یا تصویر یا اموزش های دقیق تر یا کاربردی مواردی هستند که از حوصله بلاگ خارج هستند و اگر کسی تمایل داشته باشد می تواند انرا در جلسات اموزشی دریافت کند

 121. hasti می‌گوید:

  راستی من قبلا شنیده بودم برا ماساژ پروستات نیازی به ورود انگشت به مقعد نیست و ازبیرون صورت میگیره

  وایا ممکنه همه مردان این نوع رابطه رو دوست نداشته باشن؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   بله کاملا درسته و می توان ماساژ را از روی پوست هم انجام داد اما میزان تاثیر ان در همه یکسان نیست لذا شاید برای برخی مفید نباشد
   بله همه مردان انرا دوست ندارند درست مانند زنان

 122. رضا می‌گوید:

  سلام پسری هستم۲۴ساله جدیدا مقعدم بیش از اندازه باز شده،احساس درد و خونریزی ندارم اما بعضی اوقات مدفوعم کمی بیرون میاد این موضوع خیلی اذیتم میکنه
  آیاراهی برای درمان داره
  لطفا راهنماییم کنید

 123. علی می‌گوید:

  سلام اقای دکتر متاسفانه نظر من نیست؟!
  بنده مشکلم این بود لطفا پاسخ بدید من وقتی به یک چیز تحریک امیز فکر میکنم حتی یک لحظه بدنم بیقرار میشه
  و دیگه نمیتونم بخوابم تا ادرار کنم مشکل من چیه؟احساس سوزش در نقاط مختلف بدنم میکنم

 124. Mana می‌گوید:

  سلام،
  من سال گذشته پدرم را از دست دادم و بعد از آن اتفاق با شخص محترمی آشنا شدم. رابطه ما خیلی زود وارد سطوح بعدی شد. من به خاطر سال پدرم و شرایط روحی آشفته اصلا خواهان ازدواج نبودم. خودمان صیغه خواندیم. حالا من دو برداشت از رابطه‌ام پیدا کرده‌ام که نمی‌دانم کدامیکی درست است: ۱) ایشان فوق‌العاده مرد ایده‌آلی است، ۲) من با یک گی یا بای‌سکشوال رابطه دارم.
  در واقع دنبال شماره تماس یک سکسولوژیست بودم که به این جا رسیدم. بی‌اندازه قدردانم از وقتی که برای طرح مشکلات و پاسخگویی اختصاص داده‌اید.
  ما هر دو ۳۰ ساله هستیم. مستقل و دور از خانواده‌هایمان زندگی می‌کنیم. من در شب اول رابطه گفتم دختر هستم و فقط درصورت ازدواج حاضرم تغییری در شرایطم ایجاد کنم. بعد از گذشت یکسال که هر شب کامجویی کرده‌ایم، روانشناس و پزشک زنانی که برای بیماری خودم و مرگ پدرم مراجعه کرده بودم آنقدر درمورد عدم‌دخول غافلگیر شدند که من به‌شدت نگران شدم و البته دیگر به آنها مراجعه نکردم تا کمی فکر کنم. از یک ماه گذشته تمامی دغدغه‌ام کشف این موضوع شده است که آیا ایشان گی هستند و من پوششی برای نگاه جامعه؟
  من از اول نقطه جی ایشان را تحریک می‌کردم البته با عنوان چاکرا. ماساژ، نوازش و عاطفه به جای شهوت مورد علاقه هر دو ما بوده است. فرض مورد قبول هر دوی ما این بود که در شهوت آدم ممکن است با هر کس باشد، ولی در عاطفه و عشق فقط از این فرد با این نام کام می‌گیری. البته در جای خودش صد در صد شهوت هم داشته‌ایم. اما حالا همانطور که گفتم نگرانم نکند من همان عبارت را به شکل دیگری تفسیر می‌کنم. تازگی‌ها در تحریک نقطه جی ایشان احساس اختگی و نبود وسیله می‌کنم و خیلی پریشانم. دیگر نمی‌توانم فاعل باشم و اصلا تمرکز ندارم. من بعضی وقت‌ها آنقدر پر بودم که حتی نمی‌توانست مرا لمس کند و فقط بوی تنش مرا ارضا می‌کرد. حالا خود ایشان می‌گویند بهتر است هر چند روز یکبار همدیگر را ببینیم تا من تمایلی پیدا کرده باشم.
  نسبت به هم‌خانه، همکاران و برادرانش حساس شده‌ام. چند وقت قبل جلوی مغازه لباس بچه مرا نگاه داشت، حالا حتی فکر می‌کنم شاید پدوفیل است. یک شب حین رابطه به من گفت عمو جان آرام باش! خودش اصلا دیگر حاضر نشد در این باره حرف بزند. فقط یکبار حین موضوع دیگری گفت وقتی بیست تا برادرزاده داشته باشی همین است دیگر…
  ما هر دو خیلی اجتماعی هستیم و دوستان زیادی داریم. من خودم بارها از طرف دخترها پیشنهاد داشته‌ام، او چه؟ می‌ترسم دستش برایم روزی آشکار شود. آیا این از دوست داشتن زیاد است یا طبق رفتار او طبیعی است؟

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   خیلی دوست داشتم که بتوانم با این مقدار اطلاعات پاسخ روشنی به شما بدهم اما هر قدر مطلب را مرور کردم دلیل قانع کننده ای برای قضاوت پیدا کردم. شاید ابهام در برخی رفتارهای ایشان باشد اما دلیل کافی برای یک تشخیص مهم و جدی نیست. برخی از توضیحات شما نیز برای من واضح نبود و منظور دقیق شما را متوجه نشدم. اگر تمایل داشتید یک جلسه تلفنی یا حضوری در این خصوص صحبت کنیم البته باز هم هیچ تضمینی برای تشخیص قاطع وجود ندارد و در بسیاری از مواقع صحبت با خود فرد تنها روش تعیین کننده است

 125. BLUESKY می‌گوید:

  با عرض سلام
  آقای دکتر بنده نقطه جی را در خود پیدا کردم و بسیار از آن لذت می برم و گاهی برای لذت بیشتر از دیلدو (آلت مصنوعی) در مقعد استفاده میکنم، میخواستم بدونم این کار با عث عوارض نمی شود و یا پبدایش سرطان پروستات ؟ در ضمن تمام تکات بهداشتی رعایت می شود .پسر هستم سن ۲۸
  با تشکر فراوان از راهنمایتون
  منتظر پاسخ شما هستم

 126. m.f می‌گوید:

  ببخشید اگه امکانش هست ایمیلی که در سوال قبل مطرح کردم برای عموم نمایش داده نشود و از طرفی سوالم رو با نام کابرری اصلاح شده بیان کنید خیلی خیلی ممنون

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   پیام شما بدلیل داشتن ادرس ایمیل حذف شد و اما در پاسخ به سوالات شما باید بگویم همانطور که دو پزشک دیگر به شما گفته اند دلیل مسایلی که شما از انها شکایت دارید، یک بیماری جسمی نیست و بنابراین درمان دارویی نیز ندارند. شیوه درمان این مشکلات اصولا غیر دارویی است و مبتنی بر روشهایی نظیر رفتار درمانی و شناخت درمانی است. در صورت تمایل برای ورود به برنامه درمانی می توانید با شماره ۲۳۵۸۴۴۴۴ داخلی دو تماس بگیرید و برای دریافت مشاوره تلفنی هماهنگ کنید. به جز من افراد دیگری هم در مجموعه حضور دارند و می توانند سریعتر در دسترس شما قرار گیرند

 127. milad می‌گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید:
  ۲ سوال داشتم.
  ۱- اول اینکه متاسفانه نمیتونم نقطه جی رو پیدا کنم.بعضی سایتها نوشتن در فاصله ۴ اینچ و بعضی دیگه میکن در فاصله ۲سانتی قرارداره..آیا نشونه ای وجود داره برای احساس کردن پروستات.
  ۲-آیا تو داروخونه ها وسیله ای برای مالش پروستات وجود داره؟چون تو کشور های دیگه بنظر هست.
  ممنون میشم از راهنماییتون

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   در فاصله حدود دو بند انگشت قرار دارد و کاملا زیر انگشت قابل لمس است ولی شاید برای کسی که اشنایی ندارد در ابتدا پیدا کردن ان سخت باشد. در ضمن در سطح جلویی روده قرار دارد و در سطح پشتی چیزی وجود ندارد
   خیر وجود ندارد

 128. payam می‌گوید:

  سلام اقای دکتر من ۱ ماه قبل سوال کردم ولی اصلا سوالم اینحا ثبت نشده !!!

  خواهشن منو راهنمایی کنید. من ۲۲ سالم هست و هنگام خود ارضایی به صورت ناخوداگاه نقطه جی خودم رو شنخاتم ( هنگام خود ارضایی به میز تکیه میدادم و لبه میز به زیر بیضم فشار میاورد…) و رفته رفته به این مدل ارضا شدن عادت کردم و همراهش یکم هم گرایش به مفعول بودن ‍‍‍بهم دست داد و ازش لذت هم میبردم! ( چون حسی که نقطه جی بهم میده مثل حس داشتن واژن هست ) الان بعد ۲ سال از نظر جنسی به این باور رسیدم که مفعول شدم!!!‌( چون اصلا نمیتونم روی التم تمرکز کنم ) اصلا نمیتونم کنترل کنم خودمو و عادت کردم! . به نظر شما من باید چیکار کنم ؟ به چه دکتری مراجعه کنم ؟ و چطور موضوع رو مطرح کنم ؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید چون خیلی احساس خجالت میکنم و نمیدونم که میتونم مثل سابق بشم یا نه… مرسی منتظر جوابتون هستم.

پاسخ دهید