قدرت زنانه نابودگر عشق مردانه

شاید برای شما هم جالب باشید بدانید که وقتی زنان حرف اول را در خانواده می زنند و به اصطلاح قدما “زن سالاری برقرار باشد” روابط جنسی کمتری در خانواده اتفاق می افتد! 

زمانی که این موضوع بعنوان ماحصل یک تحقیق از دانشگاه جان هاپکینز در سال گذشته منتشر شد حسابی جنجال بپا کرد. از گروهی از زنان متاهل سوال شد که چه کسی در خانواده در خصوص موضوعات مختلف مثل مسائل بهداشتی یا خریدها تصمیم گیرنده است و نیز اخرین باری که رابطه جنسی داشته اید چه زمانی بوده است؟ زنانی که بیشتر در خانه تصمیم گیرنده بودند ، روابط جسمی عاشقانه را کمتر تجربه کرده بودند.

چه عواملی سبب نابودی زندگی جنسی در زوجین متاهل می شود؟

آیا نباید در جایی که زوجین با هم برابر هستند برابری قدرت در روابط نیز موجود باشد؟

این سوالات باید هر زوج ازدواج کرده ای را به فکر وادارد که چرا بسیاری از ازدواج ها بعد از سال سوم با رکود یا شکست مواجه می شود. علل زیادی برای افت روابط جنسی در یک زن شوهر کرده وجود دارد از جمله تولد بچه ها ، یکنواخت شدن رابطه با همسر، تغییرات ناشی از سن مثل کاهش برانگیختگی جسمی و داشتن تفکر افراطی در خصوص اهمیت روابط که معمولا از تماشای افراطی کمدی های عاشقانه نشات می گیرد.

حتی بررسی هواداران این قبیل فیلم ها نشان می دهد که افکار و باورهای غیر واقعی در زمینه روابط زناشویی و زندگی جنسی میان انها شایع است.

اما وقتی نوبت به مردان میرسد انان باید در ازدواج یک تعادل ظریف میان رابطه جنسی و حفظ صلح و ارامش درون منزل ایجاد کنند.

زنانی که قسمت عمده مسئولیت ها را بر عهده دارند ( خرید و بودجه بندی ، امورمنزل و خانه داری) اغلبه بجای اینکه به همسر خود بعنوان یک شریک برابر و توانمند نگاه کنند به او به چشم یک کودک نگاه می کنند. این موضوع روی روابط جنسی و جذاب بودن برای طرف مقابل تاثیر منفی می گذارد. به این ترتیب یک زن از اینکه می بیند همسرش چقدر کم پا پیش می گذارد احساس سرخوردگی می کند و بطور روز افزون خسته و درمانده می شود.

اینگونه است که اغلب میل و کشش جنسی متوقف می شود! چون خانم محترم مدتهاست که همسر خود را بعنوان یک “مرد” ندیده است.

همسر چنین زنی اغلب احساس بی عدالتی ، ضعف و کمبود مردانگی (اخته بودن) می کند بنابراین او امیال خودش را خاموش می کند و به فراموشی می سپارد.

زمانی که یک مرد نمی تواند در مدیریت خانواده خود مشارکت کند و به قول معروف قدرتی ندارد ، ریسک شکست ازدواج او به ۸۱% میرسد.

یادمان باشد کلید جادویی برای داشتن یک “واحد عالی” و عملکرد عالی میان اجزا ان ، تعادل است. در مقایسه با خانواده ای که زن بر این باور است که شوهرش سهمی در انجام امور خانه ندارد ، در خانواده ای که شوهر در انجام امور خانه مشارکت می کند هر دوی زوجین اقرار دارند که زندگی جنسی انها رضایت بخش تر است.

برای کسب موفقیت در ازدواج از جمله داشتن روابط جنسی رضایت بخش لازم است هنگامی که زمان مدیریت امور منزل ، تصمیم گیری و پرداخت هزینه ها فرا میرسد هر دو نفر حاضر یراق باشند.

به امید داشتن خانواده هایی این چنین

www.ivillage.ca

دکتر امیر سخاوتی
مشاور و درمانگر جنسی
این نوشته در رضایت زناشویی, میل جنسی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 پاسخ به قدرت زنانه نابودگر عشق مردانه

 1. lمهرگان می‌گوید:

  برعکسش هم به شدت صادقه و در اون هم شکست بیش از ۹۰ درصده

 2. Asadullah می‌گوید:

  آیا مرد ها هم نقطه جی دارند یا خیر؟

 3. Dirk R. Townsend می‌گوید:

  • وزارت امور زنان تحت عناوین «خانواده خوشبخت» و «جامعه سالم از نظر اسلام» در ۱۸ ولایت کشور پروگرام هایی دارد که از طریق وزارت حج و اوقاف با کمک و همکاری علمای کرام در روز های جمعه و عیدین تطبیق می شوند. از طریق سمینار های دو روزه یا سه روزه برای ملا امامان مساجد می آموزیم که در مورد جایگاه و حقوق زن از دیدگاه اسلام برای مردم توضیح دهند. بطور مثال؛ به آن ها بگویند که از نگاه اسلام آموختن علم برای هر مرد و زن مسلمان فرض است. پس شما هم دختران تان را بگذارید که به مکتب بروند و بیاموزند. یک بروشور هم داشتیم که در آن تمامی مسایل منع خشونت تشریح شده بود و همچنان در ریاست ارتباط ولایات یک تیلفون شکایات داریم که از این طریق زنان از ولایات زنگ می زنند و مشکلات خود را مطرح می کنند. ما نمبر تیلفون آن ها را ثبت می کنیم، سپس آن را از تیلفون استخراج می کنیم که شکل مکتوب را به خود می گیرد. بعداً تصیم گرفته می شود که حل مشکل مربوط وزارت می شود یا مربوط کدام وزارت دیگر. تا حال ۲۲ نوع خشونت تشخیص شده است و زمانی که قضایای خشونت به ما راجع می شوند ما از راه های مختلف آن را حل می کنیم: از مشوره حقوقی برای خانواده ها گرفته تا عرضه خدمات حقوقی وکلای مدافع و حل مشکل حقوقی شان در خود وزارت طی جلسات خانوادگی و جلب هردو جانب. کوشش می کنیم مشکل از طریق مشاوره حل شود. تعداد مشوره هایی که ما برای شان می دهیم از صدها مورد تجاوز می کند و در صورتی که قضایا از صلاحیت ما بالا باشد و ایجاب حکم و فیصله داشته باشد، آن را به محاکم و کمیسیون های محو خشونت راجع می سازیم.

 4. ایدا می‌گوید:

  سلام…….خسته نباشید
  نمیدونم جای طرح این سوال اینجاست یانه……..من دختری هستم ۲۹ ساله ومجرد دوست دارم ازدواج کنم وازنظر جنسی ارضابشم وحتی بعضی مواقع که فکر میکنم بنظرم میلم زیاده اما ازطرفی هم احساسمو بروز نمیدم یعنی یادنگرفتم وبلدنیستم چطور احساساتموبروز بدم ومطمینم باوجود میل بالا درروابطم مشکل پیدا میکنم مثلا در ابراز عشق بصورت کلامی مشکل دارم طوری که ازطرف دوستم به سنگدلی خطاب میشم منظورم دوست پسرم. هست……………اعتقادی که دارم اینه که پسر بایدسعی به جلبم داشته باشه واگر اون بهترینم باشه اگه خطر ازدستدادنش باشه تلاشی ندارم جز اینکه خودخوری کنم و خودموسرزنش …………..واقعا نمیدونم چه مرگمه دکتر……………………………شاید به خاطر اینه که تو خانواده ای متعصب وبین پسر بزرگ شدم باشه واز طرفی هم مادرم فردی جدی هستن شادی اصلا تو خونه ما جانداره وبروز احساسات هم همینطور نمیدونم گاهی مواقع احساس میکنم شاید سردمزاج باشم درحالیکه میلشو درخودم احساس میکنم اصلا شاید من تعریف درستی از سرد مزاجی ندارم میخوام شما تعریف و توضیحی از سرد مزاجی در اختیارم بذارن واینکه چطوری بتونم احساسموبیان کنم خواهش میکنم کمکم کنید وبهم پیشنهاد مشاور ندین فعلابه دلیل مشکلات اقتصادی نمیتونم نزد دکتر ویامشاوری برم ازتون ممنونم راهنماییم کردین

  • دکتر امیر سخاوتی می‌گوید:

   طبعا کمبود میل جنسی یک تشخیص بالینی وطبی است و زمانی مطرح می شود که فرد شریک جنسی داشته باشد و در روابط انها مشکلاتی بروز کند و انوقت بررسی نشان دهد که فرد دچار کمبود میل جنسی یا همان سرد مزاجی قدیم است. پس در خصوص شمای مجرد مطرح کردنش معنی دار نیست.
   بدون شک بیان احساسات یادگرفتنی است و ریشه عمیقی در تربیت و دیدگاههای خانواده دارد و ریشه مشکل شما هم انطور که خودتان گفتید همین است . از اکنون باید روی مشکل خود کار کنید
   بخواهید که تغییر کنید و ضرورت انرا درک کرده باشید
   روشها را یاد بگیرید
   تمرین کنید و بخاطر پیشرفت ها به خودتان پاداش بدهید. از شکست های مقطعی سرخورده نشوید
   انتظارات منطقی از خودتان داشته باشید و بدانید که حل چنین مشکلاتی یکروزه نمی شود چون در عرض سالیان زیاد بروز کرده همانطور هم رفع می شود
   بجای مشاوره مطالعه کنید و با یکی تمرین کنید

دیدگاهتان را بنویسید