فقط گاهی اوقات و همچنین به اندازه زنان

یافته های یک مطالعه جدید نشان می دهد که بطور کلی مردان در مقایسه با زنان اوقات بیشتری به رابطه جنسی فکر می کنند اما نه همیشه و یک نکته مهم اینکه نه به ان گستردگی که شما تصور می کنید.

تری فیشر استاد روانشناسی دانشگاه مانسفیلد و مسئول این مطالعه می گوید تعداد قطعی افکار جنسی در مردان خیلی کمتر از انچیزی است که در یک نمودار قدیمی نمایش داده شده هر هفت ثانیه یکبار

او در خصوص خاستگاه این نمودار هفت ثانیه ای اطمینان ندارد با این وجود این نمودار پابرجا مانده است. بنابراین خانم فیشر تصمیم گرفت از طریق پرسش از دانشجویان کالج و برای تعقیب و ثبت افکار جنسی انها این موضوع را بررسی کند.

مردان تا حداکثر ۳۸۸ مرتبه فکر جنسی در یک روز را نیز داشتند اما یک مرد معمولی ۱۹ بار در روز فکر جنسی داشت. یک زن معمولی ۱۰ بار در روز فکر جنسی داشت هر چند حداقل یک زن تا ۱۴۰ مرتبه فکر جنسی در روز را ثبت نمود. و این با یافته قدیمی هر هفت ثانیه یک فکر جنسی که به ازای ۱۶ ساعت بیداری می شود ۸۰۰۰ مرتبه ، فاصله عجیبی دارد!

در مطالعه فیشر همچنین مشخص شد که مردان در مورد دو نیاز حیاتی دیگر نیز بیشتر از زنان فکر می کنند ؛ غذا و خواب. ولی نیاز به تکرار است که نه خیلی بیشتر.

همچنین تعدادی از زنان در مطالعه بودند که در مورد همه این موارد فکر می کردند و برخی از انها هم خیلی زیاد فکر می کردند.

شیوه ثبت افکار در مورد غذا ، خواب و رابطه جنسی

فیشر از زنان و مردان درخواست می کرد تا به سوالاتی در زمینه خوردن ، خوابیدن و رفتارهای جنسی پاسخ بدهند. و منظور از سوالات حوزه خوردن و خوابیدن مخفی کردن تمرکز تحقیق بر روی مسائل جنسی بود.

افراد در این تحقیق به سه گروه تقسیم شدند و هر گروه برای ثبت افکار در یک زمینه انخاب شد و بزرگترین گروه مربوط به ثبت افکار جنسی بود.هر زمان فکر بروز می کرد روی یک  شمارشگر کلیک می کردند و در پایان روز نتیجه جمع زده می شد و ثبت افکار برای یک هفته ادامه داشت.

کسانی که در خصوص مسائل جنسی خود احساس راحتی بیشتری داشتند ، احتمال بیشتری وجود داشت که این افراد افکار جنسی داشته باشند و ان را نیز ثبت کنند. یعنی راحت بودن در خصوص مسائل جنسی محرک قویتری از جنسیت (زن و مرد) بود.

غذا برای فکر

مردان زمانیکه به رابطه جنسی بیشتر فکر می کردند همزمان به غذا و خواب نیز بیشتر فکر می کردند.بطور معمول مردان حدود ۱۸ بار در روز به غذا و حدود ۱۱ بار در روز به خواب فکر می کردند. زنان بطور معمول حدود ۱۵ بار در روز به غذا و حدود ۹ بار در روز به خواب فکر می کردند. وقتی نوبت به افکار جنسی رسید مردان بطور چشمگیری با زنان اختلاف داشتند.

دکتر فیشر می گوید خوشبختانه این مطالعه نشان خواهد داد که در میزان دفعات افکار جنسی زنان و مردان گستره وسیعی وجود دارد.و اینکه فقط مردان نیستند که به کرات در مورد رابطه جنسی فکر می کنند. او می گوید بعضی از زنان بیشتر از مردان در مورد رابطه جنسی فکر می کنند.

تفکر در مورد رابطه جنسی ؛ دیدگاه

یکی از روانشناسانی که در مطالعه نقشی نداشته و صرفا انرا مرور کرده بنام دکترHYDE  از دانشگاه ویسکانسین می گوید: این بهترین مطالعه در زمینه بررسی میزان افکار جنسی است. وی اشاره دارد که ثبت افکار در زمانی که بروز می کنند بجای یاداوری انها پس از بروز به افزایش صحت مطالعه کمک کرده است. و اختلاف میان زن و مرد انقدر که ما فکر می کردیم بزرگ است مطالعه نشان می دهد که بزرگ نیست.

این منتقد در اخر اشاره دارد که این مطالعه مسیر بزرگی را جهت وراندازی این فکر کلیشه ای که مردان خیلی به رابطه جنسی می پردازند (بیش فعال) و زنان به رابطه جنسی علاقه ای ندارند ، پیموده است.

منبع : مجله مطالعات جنسی

www.webmed.com

دکتر امیر سخاوتی
مشاور و درمانگر جنسی
این نوشته در بهداشت جنسی, میل جنسی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید