رابطه جنسی و ارتباط آن با غذا

بسیاری معتقدند که رابطه تنگاتنگی بین غذا، عشق و رابطه جنسی وجود دارد. به هر حال همه غذا می خورند و خیلی از خانمها یک راه به دست آوردن دل آقایان را از طریق شکم آنها می دانند.

رابطه بین غذا و رابطه جنسی هم نزدیک است و هم جالب. زمانی که گرسنه هستید بعید است که احساسات رمانتیک داشته باشید، از سوی دیگر وقتی برای اولین بار کسی را می بینید و یک دل نه صد دل عاشق او می شوید گرسنگی از یادتان می رود. بدن ما محرکهایی شیمیایی به نام فنیل تیلامین (phenylethylamine) و همچنین نوراپی نفرین (norepinephrine)  تولید می کند. این محرکها باعث می شوند که بدن ما احساس هیجان، سرزندگی، هشیاری و سرمستی بکند و خیلی از ما در چنین حالتی اشتهای خود را از دست می دهیم. نیاز انسان به غذا و رابطه جنسی هر دو از نیازهای پایه و طبیعی آدمی هستند که خود دلیلی برای رابطه در هم تنیده این دو می باشد.

از منظر دیگری هم می توان به این رابطه نگاه کرد. شما وقتی غذا می خورید بسیاری از حواستان را بکار می گیرید. علاوه بر حس چشایی، از حواس بینایی، بویایی و لامسه هم استفاده می کنید. اینها همان حواسی هستند که در رابطه جنسی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به همسر خود غذا بدهبد این حواس ممکن است بیشتر تحریک بشوند.

شما همچنین می توانید برای افزایش تمایل یا قدرت جنسی خود بعضی از غذاهای خاص را مصرف کنید. برخی از محققین معتقدند دیدن یا بوییدن بعضی غذاها برای این منظور کافیست. 

غذاهای سرخوش کننده

  1. شکلات از زمانهای قدیم به عنوان یک محرک جنسی شناخته شده است. این تصور در قرن هفدهم به اندازه ای بود که رهبران مذهبی راهب ها و راهبه ها را از مصرف شکلات منع می کردند. شکلات حاوی ماده شیمیایی فنیل تیلامین است که احساس سرخوشی در انسان ایجاد می کند. شکلات همچنین باعت آزاد شدن دوپامین می شود، همان ماده شیمیایی که معمولا به هنگام رسیدن به اوج لذت در شرایطی مانند ارگاسم، قمار یا مصرف مواد مخدر در مغز انسان آزاد می شود. شکلات تیره بیشترین مقدار این ماده را دارد. سایر غذاهایی که باعث افزایش فنیل تیلامین می شوند عبارتند از سیب، آووکادو، گوجه فرنگی، بادام و پنیر چدار. گفته می شود که فقط بوی بادام میل جنسی را در خانمها بر می انگیزد و البته برای سلامت قلب هم مفید است.
  2. بعضی از غذاها به این دلیل تحریک کننده تصور می شوند که چنین افکاری را در ما ایجاد می کنند. اسپاراگوس و آووکادو بعضی از خصوصیات مردانگی را تشبیه می کنند، بنابراین ممکن است به صور غیر مستقیم هم باعث تحریک جنسی در انسان بشوند. موز هم همینطور. اگرچه موز به دلیل داشتن مقدار زیاد پتایسم و ویتامینهای ب در تولید هورمون های جنسی هم اهمیت زیادی دارد.
  3. ادویه ها را هم نباید فراموش کرد. زنجبیل و جینسینگ گردش خون را افزایش می دهند. جینسینگ بویژه با تحریک سیستم اعصاب مرکزی قدرت جنسی را نیز افزایش می دهد. دارچین و جوز هندی هم همینطور.

غذا، عشق و رابطه جنسی تاریخچه ای طولانی دارند که در بیولوژی ما ریشه دارد. اگر می خواهید به همسر خود هدیه ای رمانتیک بدهید می توانید برای او غذایی درست کنید که از مواد فوق در تهیه آن استفاده شده باشد.

این نوشته در تغذیه و سلامت جنسی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.