اولین گام در درمان انزال زودرس ، شناخت بدن (۱)

در بین افراد عادی جامعه یعنی کسانی که بدلیل شغلشان با اناتومی بدن سروکار ندارند، کمتر مردی را می توانید پیدا کنید که شناخت کاملی از بدن خودش و هم جنسانش داشته باشد. ضعف خودآگاهی مردان نسبت به ساختار بدنشان و عملکرد صحیح ان مانع اول برای غلبه بر مشکل شایع انزال زودرس می باشد. به همین دلیل تور آموزشی را برایتان ترتیب داده ایم تا بتوانید بعد از ان روابط خود را بهتر اداره کنید.

اندام تناسلی مردانه شامل اجزاء ذیل می باشد

  • سر آلت تناسلی یا نوک یا گلنس
  • تنه آلت تناسلی یا بدنه یا شفت
  • کیسه بیضه یا اسکروتوم و بیضه ها
  • پرینه یا میان دوراه
  • ناحیه مقعد یا آنوس
  • پروستات

در حالیکه عموم مردان وقتی از اندام تناسلی صحبت می کنند فقط منظورشان الت تناسلی است و این تمرکز ذهنی بیش از حد و حتی افراطی مردان بر روی آلت تناسلی ریشه رفلکسی و تربیتی دارد. و منشا تمام اضطراب ها و ترس های جنسی مردانه هم همین تمرکز می باشد.

در اولین قسمت از این تور آموزشی به مهمترین بخش بدن مردان خواهیم پرداخت که در عین حال عامل بسیار مهمی هم برای ایجاد انزال زودرس و هم برای درمان ان است.

نوک آلت تناسلی بدون شک از نظر جسمی حساسترین بخش بدن یک مرد است که خود از سه جزء تشکیل شده است. اول سوراخ مجرای ادراری دوم لبه اتصال نوک به تنه که شبیه یک دیواره کوتاه می باشد و در قسمت پشتی آلت به کورونا معروف است و سوم بخش زیرین نوک که در واقع محل اتصال نوک به تنه است و فرونولوم نامیده می شود ( نقطه دلپذیر جنسی).

این ناحیه یعنی نوک آلت تناسلی ، منطقه ای است که توسط اکثر مردان به شدت و گاها بطور انحصاری در طول خود ارضایی تحریک می شود و برای برخی از آقایان جستجوی لذت در جایی فراتر از نوک آلت تناسلی قابل تصور نیست!

در واقع سناریوی انزال زودرس این چنین شکل می گیرد :

تمرکز فیزیکی و روانی بیش از حد مردان برای کسب لذت از طریق نوک آلت تناسلی . این قسمت از اندام تناسلی واجد تعداد زیادی انتهاهای عصبی حساس برای درک لذت می باشد و در دسترس ترین بخش نیز می باشد پس بروز این تمرکز فیزیکی در افرادی که شناخت کمی نسبت به بدن خود دارند طبیعی است. از سوی دیگر عادت خود ارضایی به شکل نامناسب که با وارد کردن فشار زیاد بر روی نوک آلت تناسلی و برای انزال سریعتر اجرا می شود ، می تواند سبب بروز ناراحتی های جنسی از جمله انزال زودرس برای تمام عمر گردد.

در طول ۵ سال گذشته با مردان زیادی مشاوره کرده ام که چنان از وجود انزال زودرس آشفته بودند که یا اصلا ازدواج نکرده بودند یا براحتی روابط عاطفی و منطقی شان را با زنان قطع کرده بودند بدون اینکه حتی به زنانشان علت انرا گفته باشند! ولی همچنان به خودارضایی در تنهایی و مقابل یک فیلم پورن ادامه می دادند!!

تمرکز شدیدی که فرهنگ ما روی دخول و آلت تناسلی با محوریت نوک آلت تناسلی دارد ، مردان را تشویق کرده است که روشها را تغییر دهند تا خودشان را از لذت های خیلی زیاد به سمت انزال تغییر زمان یافته جابجا کنند. بیماران مزمن مبتلا به انزال زودرس با پوشیدن کاندوم دولایه ، مصرف الکل ، مصرف مواد بی حس کننده و حتی فکر کردن به افراد مرده شناخته می شوند و خلاصه هر چیزی که لذت را کاهش دهد. اما در حقیقت ، تلاش های انان به اشتباه هدایت شده است. برخلاف کاهش لذت ، مردان باید برای افزایش و گسترده کردن لذت  تشویق شوند ؛ برای گسترش دادن تجارب جنسی به نقاطی فراتر از نوک آلت تناسلی. بطور خلاصه یعنی کاهش سرعت.  

در قسمت بعدی در خصوص تنه آلت تناسلی و فاکتورهای مرتبط با آن حرف خواهیم زد

 دکتر امیر سخاوتی
مشاور و درمانگر جنسی
این نوشته در الت تناسلی, انزال زودرس ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

1 پاسخ به اولین گام در درمان انزال زودرس ، شناخت بدن (۱)

  1. مرآت می‌گوید:

    سلام آقتی دکتر برای چی قسمت های دوم وو سوم نمباد هرچی کلیک میکنم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید