درباره من

“هر وقت به عقب نگاه کردید و از دیدن گذشته خود احساس رضایت و افتخار داشتید، بدانید که خوشبخت هستید”

امیر سخاوتی

امیر سخاوتی

از زمانی که در مدرسه پزشکی درس می خواندم سالها گذشته و بارها خواسته خودم از شغل و حرفه ام را مرور کرده ام و هربار به این نتیجه واحد رسیده ام که به کار پزشکی به شکل رایج و سنتی آن علاقه ای ندارم. همیشه دوست داشتم در زمینه پیشگیری از بروز مشکلات و بیماریها و آموزش سلامت کار کنم به همین دلیل بعد از اتمام دوره پزشکی به کار در زمینه بهداشت عمومی روی آوردم. ولی در طی تمام این سالها رشته اول من روانشناسی و علوم رفتاری بود نه پزشکی و در طی ده سال گذشته بعنوان مربی بهداشت روانی، مشاور فردی، درمانگر اعتیاد و افسردگی کار کردم.

بعنوان یک متخصص بهداشت روانی و حدودا از سال ۱۳۹۰ بیشتر با افرادی کار کردم که دغدغه اصلی انها سلامت جنسی شان بود. این افراد بدلیل عدم دسترسی به اطلاعات درست و قابل اعتماد و بخاطر مشکلات کوچک، رنج عمیقی را تجربه می کردند و در دنیای تاریک و پر استرسی به سر می بردند. بنابراین سعی کردم در درجه اول با مشاوره و راهنمایی استرس زیاد آنها را کاهش دهم و سپس در صورت نیاز برای رفع اختلالات و یا کج کاری های جنسی آنها برنامه ریزی کنم. در این راستا کارهای مختلفی انجام دادم از جمله نوشتن وبلاگ، نوشتن کتاب، برگزاری کلاس و سمینار، ترجمه متن و…

امروز به جرات می توانم ادعا کنم فردی خوشبخت هستم چون از گذشته خودم راضی هستم و توانسته ام برای شادتر زندگی کردن آدم های هم زبان و هم وطن خودم کاری انجام دهم هر چند کوچک.